Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Ti hogy...

Orvostanhallgatók! Ti hogy élitek túl az egyetemet?

Figyelt kérdés

Elsőéves orvosis vagyok, hétköznap 5-6 órát alszom, hétvégén 13-15-öt is, ha tudok, de ez tarthatatlan, konkrétan gallyra ment az idegrendszerem 1 hónap után. Folyton migrénem van, pedig azelőtt nem volt ilyen problémám. Az egészségi mutatóim is elég gázosak. Egészségesen táplálkozom, próbálok egy kicsit mozogni is, de eljutottam arra a pontra, hogy azt érzem, totálisan ki vagyok égve. Bulizni nem járok, (egyáltalán nem iszom alkoholt), viszont semmi szórakozásra nincs időm, még egy filmre/pár oldalt olvasni se a tanévkezdés óta.

Ráadásul hiába tanulom végig minden napp minden óráját, nem tudok normális eredményeket produkálni. Ráadásul szünetünk nem lesz jövő nyárig egy nap se (a hivatalos ünnepnapokat leszámítva).

Kibukni/halasztani lehetetlen, de nem tudom, hogy fogok így túlélni. (A haverjaim már mind feladták és passziváltattak.)

Enyhe figyelemzavarom is van, pluszban a középsuliban semmilyen tanulásmódszertani tippet nem kaptam, így ez is vastagon benne van a szenvedésemben. (Hogyan szortírozzuk, mi a fontos és mi nem? Milyen módszerrel lehet hatékonyan szószedetet magolni? Na és az anatómiai képletek? Hogyan tanuljunk meg fizikai-kémiai képleteket, és hogyan alkalmazzuk őket, ha csurig vannak számunkra ismeretlen hieroglifákkal?)

Ha van valaki, aki sikeresen túlélte már ezt az évet, lenne olyan kedves, hogy ad pár tippet? 🥺



2021. okt. 9. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre a problémára általános érvényű választ, megoldást adni, még így, szakorvos jelöltként is, de azért megpróbálom. Ehhez viszont előbb még kérdeznék. El tudod mondani nagyjából, hogy milyen módszerekkel szoktál tanulni? Hogyan próbálod megtanulni az anyagot, mennyit tanulsz naponta, közben szoktál e pihenni, stb? Melyik egyetemre jársz amúgy a négyből?
2021. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Melyik egyetemre jársz a négy közül?
2021. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

DE-re, de ez mellékes.

Hát nem is tudom. Az előadás- és szemináriumi anyagokat illetve a tankönyveket végigolvasni sincs időm még kapkodva, egyszer sem. Az órákra mind bejárok, de értékelhető jegyzetet nem vagyok képes írni, olyan kapkodva haladunk.

Mint írtam, a nap minden percét (értsd: hajnal háromkor fekszem le és hétkor kelek) erre szánom, de így is tök butának érzem magam (és igazából az is vagyok, mert sorra írom az egyes teszteket). :(

Sajnos van egy csomó lemaradásom is még a középiskolából.

Olyat meg amúgy is képtelen vagyok megtanulni, amit nem értek.

Hát igen, eléggé bajban vagyok.

2021. okt. 10. 01:35
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha van lehetőséged akkor jelentkezz át másik egyetemre!
2021. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így valóban nem jó. Szükséged van a pihenésre, ez alatt elegendő alvást és aktív pihenést értek (találkozás barátokkal, időtöltés a családdal, sportolás vagy akármilyen hobbit is választasz). Jelenleg túlságosan hajtod magad, így nem fog az agyad, nem megy a tanulás. Én nem jártam be minden előadásra, mert úgysem tudtam minden egyes másfél órás előadást töretlen figyelemmel végig hallgatni, meg ugye vannak előadók, akik kb csak felolvassák a diákat, ez meg egyedül is ment otthon. A kihagyott előadások idejében tanultam/pihentem. Aztán este megint le kell ülni pár órára, majd időben lefeküdni, hogy 6-8 óra alvás meglegyen. A legtöbbet hétvégén tanultam.

Tudom ez egy nehéz időszak, én is elsőben tanultam meg tanulni. Sokszor kértem a barátaim segítségét, hogy szerintük mi a lényeg. 1-2 tárgyat tanultam folyamatosan, a többit meg csak kampányszerűen, demó előtt.

Ne fáraszd ki nagyon a szorgalmi időszakban magad, mert a vizsgaidőszakban kell nagyon nyomni. Akkor aztán tanulhatsz egész nap, 2 hónapon keresztül, de akkor is kell pihenni!

2021. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyebkent mit tanulsz annyit? Nekunk Pecsen meg nincs anatomia, de gondolom annyira nem ter el a tobbi targy. A kemia nagy resze kozepiskolas anyag, a tobbi se kinai, a fizika jo, eleg lehetetlennek tunik elsore, de valahogy mindenki atmegy, a molsejt huzos volt, de semmi hieroglifa meg ilyenek. Es tenyleg sok ora van, nagyon, de szerintem fontosabb lenne inkabb eleget aludni, mint mindent mindig 100%-ra megtanulni meg aznap... Nalunk senki sem passzivaltatott, es meg elegge chillesnek tunik.
2021. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én is éreztem így az első félévben, rá voltam görcsölve mindenre, és másfél-két hónap múlva meg is lett az eredménye, a szervezetem azt mondta, hogy elég. Minden a tervezésen múlik egyébként, én is csak 1-2 tárgyra tanulok folyamatosan, a többit esetleg elolvasom. Az előadásokra érdemes bejárni, és jegyzetelni is, még ha később nem is abból tanulsz, hiszen így rengeteg dolog meg tud maradni.

Anatómiából azt tanácsolta a tanárunk, hogy mindent háromszor tanuljunk meg, és akkor meg fog maradni, először nagyon sok energiabefektetéssel, nagyon részletesen és kétszer átismételni. Ez nekem be szokott válni,

Néhány egyetem szokott meghirdetni hatékony tanulás kurzust is. De rengeteg könyv áll a rendelkezésre, a csoporttársakról nem is beszélve, akik szintén elmondhatják, hogy Ők hogyan is tanulnak.

2021. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Átérzem a problémát, én is túlhajszolom magam és jól meg is szívom.


Tippek: 1. Tanulj előre. Lehet, hogy fura tanácsnak tűnik, de ha előre átolvasod azt, amit az órákon mondanak, akkor könnyebben megmarad, mert már lesz egy elképzelésed. 2. Aludj nagyon sokat, minimum 7-8 órát minden nap, kelj fel korán reggel, és akkor kezdj el tanulni. 3. Nekem segít, ha napi 2x iszok kávét, reggel és még délután 5 körül. 4. A szünetek ne legyen egy óránál többek, ha lehet akkor tarts 15 perces szüneteket minden másfél órában. Olyankor egyél meg valami szőlőcukrot, vagy feküdj le az ágyra, nyújtózkodj, nyiss ablakot, lélegezz. 5. oszd be az idődet, én sajnos nagyon gyakran mondogatom magamnak, hogy "majd másnap megtanulom", de igazából ezzel csak az időt pazarlom, és a végére összegyűlik a rengeteg tanulnivaló.

2021. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is elsős vagyok és adnék neked pár tanácsot, elmondom én hogy tanulok. Biofizikára minden hétvégén kijegyzetelem a bookleteket, ha valamit nem értek, akkor utánanézek a könyvben, youtube-on nézek hozzá animációkat. A hieroglifáknak nézd meg a jelentését, számolgass velük és akkor menni fog, nem rocket science, kérdezhetsz tőlem is akár. Kémiára is tanulj hétről hétre, de nem kell túlzásba vinni, gyakorlati zhkra tanulj, mert nem lenne jó azokat ismételni. A lényeg egyébként az, hogy tanulj lelkiismeretesen, de ha 11 körül van már, akkor igenis feküdj le aludni, mert a tanulnivaló nem marad meg ha nem alszol, az alvás nagy szerepet játszik az emlékezőképesség fejlesztésében. Sok sikert, menni fog!!
2021. okt. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!