Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt angol érettségire...

Emelt angol érettségire milyen szótárt vigyek? Vagy amit biztosít az iskola az is jó?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Magay-Országh-féle van (a fekete-fehér borítójú). Ne arra alapozz, hogy majd az iskola biztosít, nem biztos, hogy van a könyvtárban annyi, hogy mindenkinek jusson.
2021. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam nyelvből emeltezni nem is tett ki az iskola szótárt, mindenki a sajátját vitte magával és azt használta. Én a Grimm szótárt ajánlom, 9.000 forint körül van a Libriben.
2021. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!
2021. okt. 19. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Idén voltam emelt angolozni, ahol voltam ott sem tettek ki szótárt, ha nem vittél így jártál.


Illetve nem nézték meg, hogy milyen szótárat viszel, bár szerintem ez attól függ, hogy hol írod/ki van bent

2021. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az iskola dolga biztosítani, azért nem is tesznek ki szótárat. Aki nem visz, nem használja.

Aki meg visz, az nyilván olyat vigyen, amit ismer, amit egyébként is használni szokott, ami már a kezére áll, úgy van értelme.

2021. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Aki meg visz, az nyilván olyat vigyen, amit ismer, amit egyébként is használni szokott, ami már a kezére áll, úgy van értelme."

2021-ben senki sem használ szótárat max az öreg papók/mamók akik nem tudják használni a google translate appot mobilon/weboldalt

2021. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

"akik nem tudják használni a google translate appot mobilon/weboldalt"

Meg akiknek a nyelvtudása már rég túl van a nyelvvizsgán - és ennek kapcsán azzal is tisztában vannak, hogy a google translate szart se ér. :)

2021. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!