Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Késő 30 évesen sebész rezidens...

Késő 30 évesen sebész rezidensnek menni?

Figyelt kérdés

Szükségem van egy külső véleményre, mert a környezetem nagyon elfogult velem. Elkezdtem a pszichiátriát, de rájöttem, hogy a sebészet jobban érdekelne. Vannak jó kapcsolataim a klinikán, de 30 éves nő vagyok és csak 36 évesen lennék önálló sebész (mert ugye az ált. sebészet 24+48 hónap)


Mit gondoltok?



2021. okt. 19. 21:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy anno felvettek volna, de inkább a pszichiátriát választottam.
2021. okt. 19. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Semmi nem késő, de tisztázni kellene, hogy akarsz-e családot, ill. ha van, akkor ők "megszenvedik-e" ezt vagy sem. A pszichiátria nem rossz, mert egyre több a hülye.
2021. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Tudod mi a késő? Ha halálod előtt döbbensz rá hogy nem vágták bele, ennyi idősen még előtted az élet. Sok szerencsét!
2021. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajra! :)
2021. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem úgy van, hogy 6 évet le kéne húznod az általános orvosin és utána tudnál szakosodni sebészetre?
2021. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég, miért lenne késő? Tudod, mennyi sok orvos van, akinek 3-4 szakvizsgája is van? Mit gondolsz, ők mikor tették le az utolsó szakvizsgájukat? Bizony 40 fölött. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a női orvosok közül sokan végzés után rögtön elmennek mondjuk 3 gyereket szülni, s így gyakorlailag 30-32 évesen lesznek teljesen kezdő orvosok, szakvizsga nélkül.


Ráadásul a pszichiátria pont egy olyan terület, amihez nagy lelkesedés és igen jó lelki adottságok kellenek. Ha nem tetszik, vagy nem igazán érzed alkalmasnak magad erre, akkor a saját leendő betegeid érdekében etikailag is az a helyes, ha váltasz.


A #2 válaszolónak pedig üzenem, hogy "hülyének" nevezni a pszichiátriai pácienseket nemcsak kulturálatlan és tapintatlan, megbélyegző dolog, hanem tudatlanságról is tanúskodik. A "hülye" szó jelentése eredetileg ugyanis a nagyon súlyos értelmi fogyatékosokra vonatkozott. A pszichiátriai kórképek hatalmas többségében viszont szó sincs értelmi fogyatékosságról. Elég például arra gondolni, hogy mennyi sok híres tudós, művész küszködött depresszióval. Épp az volna a cél, hogy ugyanolyan természetes legyen pszichiáterhez fordulni, ha valami baj van, mint belgyógyászhoz. A megbélyegezettségtől való félelem azonban sajnos sokakat visszatart. Épp ez ellen kellene küzdeni azzal, hogy nem hülyézzük le alpári módon a pszichiátriai pácienseket.

2021. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!