Az egyetem "suli"?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, levelezőn. Felnőtt ember vagyok.


Rendkívüli módon zavar, amikor kérdezik, hogy "mész suliba?" :D


Egy professzorom azt mondta egyszer, s maximálisan egyetértek vele, hogy "az egyetem nem suli, a szemináriumi dolgozat nem beadandó, a szóbeli vizsga pedig kollokvium, nem pedig sima "vizsga"".


Szerintem ez igaz. Ez egy magasabb szint, még akkor is, ha kicsit felhígult a felsőoktatás.


Nem tartom magam sznobnak, de kicsit úgy érzem, hogy ezek a kifejezések degradálják az egyetemet s a hallgatókat.



2021. okt. 24. 15:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen mindegy, ez egy névtelen oldal, nem kell ilyeneket kérdezni, hogy megpróbálhasd beazonosítani, hogy ki lehet ő.
2021. okt. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Mert biztos én vagyok az egyik előadó, és meg akarom buktatni 🤦 Csak érdekelt hol tanul, egyébként lényegtelen.
2021. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

"Mert biztos én vagyok az egyik előadó, és meg akarom buktatni 🤦"

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy ha kiderül, hogy valami kis szak, még az is lehet, hogy személyesen ismered. Márpedig egy névtelen oldalon semmi közöd hozzá, hogy ki ő.

2021. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%
Megkérdezte, ha a kérdező akarja, elárulja.
2021. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyetemistaként én is a sulit használom. A suli az az iskola becézve, az iskola meg szerintem használható bármilyen olyan intézményre, ahol oktatás folyik
2021. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Mesteres vagyok, tehát van már egy diplomám, ennek ellenére még mindig azt mondom, hogy megyek suliba. :D Számomra a suli oktatási intézményt jelent, szinttől függetlenül.
2021. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi is monjuk sulinak, és a gyakorlatot is szoktuk szemináriumnak nevezni, van pár latin megnevezés, amit használni szoktunk (szaktársaim is), az előadótermet előadónak hívjuk, úgy rövidebb kimondani:D Én iskolának is szoktam mondani, a ,,megyek egyetemre” kifejezést nem szoktam használni, mert néha okoskodó hangzásúnak jönne le, bár tudom, hogy nem az, csak nekem kicsit úgy hangzik:D Pl. Miért nem érsz rá? Megyek egyetemre, a suliba megyek barátságosabb kifejezés szerintem. Esetleg az intézmény nevét (rövidített nevét) is lehet mondani, pl ,,Megyek sotéra, megyek corvinusra, megyek nkere, “ stb.
2021. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!