Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy döntenél a sulikkal...

Hogy döntenél a sulikkal kapcsolatban? (Lent a részletek)

Figyelt kérdés
Ha a szünet után visszamennénk és utána ugy alakulna, hogy sok a fertözött az iskolákban akkor mit csinálnál? Országosan lezárnád a sulikat, vagy csak azoknak lenne online oktatás aki nincs beoltva?
2021. okt. 24. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak azoknak lenne online oktatás aki nincs beoltva"

Ilyen biztos, hogy nem lesz. Egy tanár egy fizetésért nem fog online is oktatni meg a tanteremben is, ahhoz meg nincsenek elég jól felszerelve műszakilag az iskolák, hogy minden tantermi órát sztrímeljenek.

2021. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha sok fertőzött gyerek lenne kórházban, akkor megfontolnám az online oktatást azoknak a gyerekeknek, akik nincsenek beoltva.
2021. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"megfontolnám az online oktatást azoknak a gyerekeknek, akik nincsenek beoltva"

És szerinted kinek kéne őket online tanítania, mikor és milyen forrásból fizetnéd meg az őket tanítókat?

2021. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Egy elsős gyereket nem lehet online tanítani. Tehát az általános iskolák alsó tagozatát csak a legvégső esetben átállítani onlinera.

Országos online oktatást nem vezetnék be a közoktatásban. A járvány visszaszorítása érdekében először a stadionokat, színházakat, mozikat, Békemeneteket és más tömegrendezvényeket kellene bezárni/betiltani. Ezután kötelező maszkviselést zárt tereken esetleg éjszakai kijárási tilalmat. Majd mindezek után jöhetne az egyes munkaterületeken a home office és az online oktatás. Az online oktatás bevezetése után a középiskolás diákoknak iskolaidőben kijárási korlátozás kellene bevezetni.


A középiskolások nagy része a digitális oktatásban ellógta az órákat, szétpuskázta a számonkéréseket aztán meg ment a petíció írás, hogy ne legyen szóbeli érettségi és emellett rinyáltak, hogy nehéz volt az írásbeli érettségi. Fornite Feri inkább játszott és a photomath programmal írta meg a matekdogát, mint tanult volna.

Az iskolák nagy részében nem volt digitális házirend ahol szabályozva van az online órán lévő kamerakép, az online órákról való hiányzások szankcionálása. Bár szerintem mindezt állami szinten kéne rendezni.


Az állam rájött, ha nem akar egy elfuserált generációt akkor inkább a jelenléti oktatás erőlteti. Persze jelenlétiben sem mindenki tanul viszont talán hatékonyabb, mint az online GTA-zás akarom mondani online oktatás.

2021. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Én már eleve úgy kezdtem volna az évet, hogy a szülők kérvényezhették volna a magántanulói státuszt bizonyos módosításokkal és feltételekkel.

- 1-5, 9. osztály (és az egyetemek 1. évfolyamai): jelenléti oktatás, kivéve, ha a szülő kifejezetten kéri az online-t, de akkor vázolnia kell, hogyan tervezi megoldani a tanuláshoz nyújtott segítséget.

- csak azoknak a tanulóknak, akik min. 3-as év végi jegyet kaptak mindenből az elmúlt 2 évben

- témazárók mindenkinek jelenléti, ha valaki 2 TZ-t elbukik egy félévben (az összes tárgyból összesen), elveszti a lehetőséget

Tehát azokat engedtem volna otthon tanulni, akik képesek önállóan tanulni, a szellemi képességeik alapján is és az önfegyelmük is megvan hozzá.

2021. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemek első évfolyamán ugyan minek? A többi feltételed is hasonló ostobaság.
2021. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyett tudok érteni sok válasszal! :)
2021. okt. 24. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az online oktatás bevezetése után a középiskolás diákoknak iskolaidőben kijárási korlátozás kellene bevezetni."

Kivitelezhetetlen lenne. Amikor nincs órája, miért ne mehetne az utcára? Azt viszont senki se tudná ellenőrizni, hogy mikor van neki meg mikor nincs.

Online oktatáskor az az első, hogy bele kell nyugodni: csak az a diák fog tanulni, amelyik akar, a többi miatt kár is felhúzni magunkat, mert semmit se lehet tenni, ha ő maga nem együttműködő.


"A középiskolások nagy része a digitális oktatásban ... szétpuskázta a számonkéréseket"

Kivéve azoknál a tanároknál, akik olyan számonkérési módszert találtak ki, aminél nem lehetett puskázni (pl. projektmunka, fogalmazások, stb.).


"Az iskolák nagy részében nem volt digitális házirend ahol szabályozva van az online órán lévő kamerakép, az online órákról való hiányzások szankcionálása. Bár szerintem mindezt állami szinten kéne rendezni."

És ehhez előbb államilag el kéne látni minden diákot és tanárt laptopokkal, szélessávú internetkapcsolattal, stb. - meg rendszergazdával, hogy ha valami műszaki gond adódik, akkor se legyen az, hogy akkor napokig, hetekig, vagy akár soha többé nem működik pl. a kamerája...

2021. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"1-5, 9. osztály (és az egyetemek 1. évfolyamai): jelenléti oktatás, kivéve, ha a szülő kifejezetten kéri az online-t"

És ha a fél osztály kéri a másik fele meg nem, akkor a tanár a tanteremben tanítson a fizetéséért vagy online? Értsétek meg, hogy ezt nem lehet. Vagy tantermi, vagy online, de nem tud a tanár ketté szakadni. Amúgy meg nem is elvárható tőle, hogy kétszer annyi órát tartson meg. De még ha elvárható lenne, akkor is: online kezdődjenek az órák reggel 8-kor vagy a tanteremben? És főleg: online végződjenek este 8-kor vagy a tanteremben?...

2021. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!