Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnétek távoktatást?...

Szeretnétek távoktatást? EGYETEMEN!

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 14:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
70 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Egyértelmű hogy igen, aki nem, az meg is érdemli hogy szenvedjen. :D


Na és most mielőtt jönnének a kérdések hogy ha távoktatást akarok, miért nem mentem levelezőre vagy esti oktatásra?


Nos, azért nem, mert nappali hallgató vagyok és jelenleg gyakornok vagyok egy cégnél, DIÁKKÉNT. Mit is jelent ez pontosan? Azt, hogy nem lehetek levelezős hallgató, se estis, csak nappalis, ugyanis csak így lehetek gyakornok cégeknél.


Köszi!

2021. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem köszi, kifejezetten szeretem a húszas éveimet nem otthonra, anyámék házába bezárva tölteni.
2021. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Nappalis diákként mondom (úgy, hogy gyakornokoskodom is mellette), nem szeretnék távoktatást. Minden, amit csinálok, az én döntésem, szeretek tanulni és a munkámat is élvezem, szóval, ja vállalom a "szenvedést". (Nagy szenvedés, hogy megdobnak pénzzel, miközben tanítanak valami olyasmire ami nagyon érdekel)
2021. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
#2 miért lettem lepontozva? :D szerintem még ti sem tudjátok.
2021. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
#1 akart lenni, bocsi.
2021. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Aki akar online oktatást lepontozza azt aki nem akar.

Aki nem akar online oktatást lepontozza azt aki akar.

Aki már unja ezeket a kérdéseket lepontoz mindenkit.

2021. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Figyelembe véve,hogy szép lassan kezdik visszahozni a korlátozásokat szerintemmár csak idő kérdése és nem csak az egyetemeken de a középiskolákban is elképzelhető
2021. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Én távoktatáson vagyok és imádom, mellette dolgozom is. De teljesen megértem azokat akik nappalin vannak.

Két tanulàsi stílus a kettő, én nem tudtam rendesen figyelni az órákon. A 1,5-es egyetemi órák nekem kínzás volt, de személy szerint figyelemzavaros voltam mindig is.

Jelenleg, bár az órákon be van kapcsolva a kamerám, bármikor megtehetem, hogy kikapcsolom 5-10 perce amíg járok egy kicsit és helyrehozom a fejemet, persze közben is hallom az órát, de több szabadságom van.

Viszont kevesebb kérdezési lehetőség van. Ugyan van online felület, de ott nem rögtön válaszolnak és gyakran csak tömören. Így több önálló munka van, amit ugye nem mindenki szeret.

2021. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Én jelenléti oktatást szeretnék, mert az online oktatást inkább csak hátrányként éltem meg, semmiféle előnnyel nem járt számomra. Az online oktatás alatt ugyanúgy megtartották az összes óránkat az órarendi időpontokban, ugyanúgy kötelező volt a részvétel az órákon (kamerát is kötelező volt kapcsolni), nem lehetett felvenni az órákat és ugyanúgy nem kaptunk ki semmiféle segédletet (pl. ppt), ellenben az órák színvonala csökkent a jelenléti oktatáshoz képest (percek mentek el mindenféle technikai problémákkal, nincs internet, lefagyott, nem hallottam stb., szerintem nem lehetett olyan hatékonyan összedolgozni például páros vagy csoportos feladatokban, a tanárok is lazábbra vették a dolgot mintha nem is kellett volna dolgozniuk meg ugye jajj most ért haza a kisfiam, jajj most lefőtt a kávé, jajj most hoztak egy csomagot stb…), az egyetemi kommunikáció hatékonysága is romlott (gondolok egyetemi ügyintézésre pl. TO vagy konzulens vagy tanárok, nem lehetett bemenni személyesen és sokan szinte elérhetetlenné váltak, küldözgetted az e-maileket és nem kaptál választ), a követelmények irreálisan megnőttek (pl. sokkal többet kellett olvasni, több anyagot akartak leadni, sokkal több beadandót kellett írni miközben ugyanúgy megtartották az órákat is) és sokkal szemetebb vizsgákat találtak ki (szivatós kérdések és lehetetlen határidők, hogy megelőzzék a csalást, de sokszor arra se volt idő, hogy végiggondold a kérdést nemhogy csalj…). Valamint engem személyesen is rosszul érintett a távoktatás, mert pl. ki kellett költöznöm a kollégiumból (és alapvetően ott laktam, otthon nem a tanulásra voltam berendezkedve, nem volt normális tanulós helyem, zavart a család és én is őket, nem tudtam bemenni könyvtárba se sehova stb.) vagy most például akkor online oktatás esetén fizethetném tovább az albérletet (bár legalább akkor most maradhatnék majd), a jelenléti órákon sokkal jobban tudtam koncentrálni, jegyzetelni, lehetett kérdezni stb. mint online (online meg csak egy ppt-t bámulunk némán 90 percig a szobában ücsörögve, egymás után napokig), online oktatásban a motivációm is alábbhagyott annyira értelmetlen volt az egész, illetve nekem az egyetem a szociális életet, az önállóságot is jelentette amire huszonévesen azért a legtöbben szerintem vágynak (online alatt haza kellett költözni a szülőkhöz, az egyetemi barátaim szintén hazaköltöztek, messze lakunk egymástól és emiatt nem tudtunk találkozni meg egyébként is minden zárva volt, nem lehetett menni sehova). Illetve őszintén szólva én nem érzem indokoltnak az online átállást a vírus elleni védekezés szempontjából sem, szerintem pont nem az egyetemisták a legnagyobb terjesztők (akik oltathatják magukat, akiket már most is sok egyetemen kötelezik a maszkviselésre vagy akár az oltásra is, sok egyetemi program védettségi kártyához kötött, akik megértik, hogy kezet kell fertőtleníteni, maszkot viselni stb.).
2021. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
A távoktatás nekem azt jelentené, hogy haza kell költöznöm (nyilván megint kb 0 türelmi idővel, aznap vagy másnap ahogy bejelentik), elvesztem a munkahelyem (gyakornoknak nincs home office), otthon nincs saját szobám tanulni, minden barátomtól, kikapcsolódási lehetőségtől, a páromtól távol lennék bezárva egy ingerszegény környezetbe hónapokig. És akkor az oktatás csapnivaló színvonaláról nem is beszéltünk, mérnökképzés online egy vicc. Örülök, hogy ez másoknak semmiség.
2021. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!