Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Óbudai Egyetemen "könnyebb"...

Az Óbudai Egyetemen "könnyebb" a villamosmérnöki képzés?

Figyelt kérdés
Hallomásból úgy tudom, hogy egyszerűbb, mint a BME-s képzés. Az egyetem sokkal érthetőbben adja le az anyagot, kicsit enyhébbek a követelmények és nem arra utaznak, hogy a hallgatót szivassák minden létező eszközzel. Ez mennyire igaz? Tényleg jobban megéri odamenni, mint a BME-re?

2021. nov. 2. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

"nem arra utaznak, hogy a hallgatót szivassák minden létező eszközzel"


BMEn sem. Soha sem találkoztam olyan oktatóval, laborvezetővel, vizsga/ZH/házi/stb.. javítóval, aki direkt szivatni akart volna akárkit, sőt mindenki segíteni akar. A lehető legtöbb lehetőséget igyekeznek megadni, hogy megértsd az anyagot.


Pl.: Most vizsgakurzuson csinálok egy tárgyat, amiből az aláírást már megszereztem, de a vizsgát elrontottam, így nem járhatnék be órákra. Mégis megkérdeztem egy gyakorlatvezetőt aki nem csak hogy beengedett az órájára, de még a tananyag megszerzésében is segített és többször elmondta, hogy bármikor bármivel kereshetem ha elakadok.


Pedig nem kéne megtennie.


A fenti mondatot olyan emberek szokták mondani, akik önhiából kiesnek az egyetemről vagy keményen csúsznak. Ilyenkor egyszerűbb a rendszert szivatni, mint önmagunkban megtalálni a hibát.


Az Óbudai könnyebb, hiszen a BMEről kiesők nagy része oda megy át. Fordítva nem szokott megtörténni.


Nem hiszem, hogy jobban megéri. "Olcsó húsnak híg a leve". Lehet könnyebben elvégzed a szakot, de annyival kevesebbet is ér a diplomod és annyival kisebb is lesz a tudásod.

Biztosan óbudai diplomával is van esélyed nagyon jó pozíciókat kitöltened és HReseknél sem mindig lényeges hova jártál egyetemre, főleg nem több éves tapasztalattal, de nem leszel ugyan olyan szakember.

2021. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg a BME-re járok jómagam is. Egyetlen személyt leszámítva tényleg a tanárok többsége segítőkész, ezt nem vitatom, meg a gyakvezetők is jófejek. De például ami progból meg analízisből ott folyik, azt szerintem szégyen tanításnak nevezni. Tehát hogy kb az egyetem nem ad neked semmit, csak oldd meg magad (főleg progból), mert ha már ide bejutottál, akkor ez sima ügy. A laborok szerintem szintén borzalmasak, annak ellenére, hogy egyszer se buktam meg eddig laboron. A magyarázat borzalmas, az ottani tanárok semmit nem segítenek probléma esetén. A zh-k nehézsége meg külön a kedvencem, odacsapnak többnyire valami baromi nehéz dolgot, amihez hasonlót nem is mindig csináltatok gyakorlaton. És külön a kedvencem, hogy úgy kell vadászni mindenfelé a tananyagot, mert túl egyszerű lenne, ha csak simán odaadnák neked. Ugyan nem ismerem, milyen minőségű a képzés az Óbudain, de azt meg kicsit erős kijelentésnek érzem, hogy az ország második legjobb villamosmérnöki képzést nyújtó egyetemén ne szakembereket képeznének ki.
2021. nov. 2. 23:02
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

2# Csak gondolj bele. Ha nincs különbség az okatás minősége és diploma értékében mért járna akárki is a BMEre, hiszen könnyebben ugyan azt megtudnád szerezni.


Meg mért csak a BMEről mennek át oda, ahogy most te is tervezed, de fordítva nem fordul elő. Biztos van, de kb 1 a 100ból és azok nem azért jönnek át, mert nem megy az ottani képzés.


Szóval tagadhatatlan hogy van minőségbeli különbség, tehát érték beli különbség is van.


Nyugodtan beszélj HResekkel. Ha személyes beszélgetésben rákérdezel, mindenhol a BME-t preferálják kezdő pozícióknál. Persze ettől függetlenűl hivatalosan nem jelentik ki.


Amúgy ha konkrétan akarunk beszélni a dolgokról...


Analízisnél ha a gyakorlati példákat begyakorlod, hogy minden jól menjen simán átmész jó jeggyel. Én 4es voltam és úgy hogy 3as volt a matek középszintű érettségim. Tehát nem kell magas szintet megugrani.


Programozás 1 meg rengeteg anyag van a készülésre.


[link]


Ehez a tartágyhoz tartozik az egyik legszebb és jobban megcsinált oldal.


Ami itt folyik az nem "szivatás", de attól még nehéz. Gimnáziumhoz képest óriási a változás így megérthető hogy eleinte annak fogod fel.

2021. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Harmadévesként nagyon határozottan úgy gondolom, hogy vannak kifejezetten rosszándékú labvezek, bizonyos tárgyfelelősök is szabadon értelmezik a tvsz-t, erős túlzás azt mondani, hogy a BME-n nincs szívatás.


Az, hogy nem leszel ugyanolyan jó szakember, ha nem ide jársz, csak a szokásos BME-s elitizmus, (amivel szerintem azt próbáljuk feldolgozni, hogy ide járunk, pedig nyilván máshol könnyebb lenne). A diplomád értéke nem egyenesen arányos a szak elvégzésének nehézségével, a BME egyik nagy hátránya, hogy nem igazán lesznek mellette hobbiprojektjeid, azt mutatod fel, amit az egyetem adott, de ha próbálsz hétről-hétre túlélni, akkor a 3.5 év alatt nem lesz egy fullos projektekből és azokon át szerzett tapasztalatokból álló ajánlóleveled a cégekhez.


Ha nem tetszik, válts! Én maradtam, nem bánom, túlélem, de nem rosszabb egyetem az Óbudai, a mai BME meg egyáltalán nem az, mint 50-60 éve volt. Gondolom elsőéves vagy, annyit tudok mondani, hogy idővel könnyebb lesz. Nem a tanárok lesznek jobbak, nem is a tárgyak, hanem te tanulsz meg jobban alkalmazodni, de nekem viszonylag sok ismerősöm ment át ÓE-re az első félév után, nem bánták meg és nem kapnak rosszabb állásajánlatokat, mint én.


Amikor felvesznek, teszteket fogsz írni, szakmai interjúztatnak, elbeszélgetnek veled. Az első körben azt nézik, megvannak-e a formális követelmények (nyelvvizsga, diploma stb.), utána már a kutyát nem érdekli, hogy BME vagy ÓE, hogy vörös diploma, vagy sima stb.


Neked van értéked, nem a diplomádnak. Neked kell fejlesztened magadat, mert az egyetem csak felületes tudást ad sok területen, de neked kell találnod olyat, amiben jól érzed magad, amiben elmélyedsz. Figyelj arra, hogy legyen erre időd és minden rendben lesz egy nem BME-s diplomával is, semmi hátrányt nem szenvedsz.:)

2021. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
(Én beszélgettem személyesen Morgan Stanley, Continental és MOL HR-esekkel, soha életemben nem hallottam tőlük ilyet, de az tény, hogy gólyatáborban, meg mérnök leszeken szeretik lenyomni ezt a marketingszöveget a hallgatóknak.:D ) Szép is lenne, ha ez alapján döntenének, ilyen alapon interjú sem kéne, hiszen a BME-s jó, többi szar, el van döntve, kész. :D
2021. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

Szar BME. Méltán bemutatja a felsőoktatás gagyi színvonalát.

Egy egyetem attól lesz nívós Magyarországon, mennyire szívatnak. Vicc.


Jobb lenne kérdező, ha külföldön tanulnál. Magyarországon az orvosi egyetemet kivéve, ócska a felsőoktatás színvonala.

2021. nov. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez így önmagában, hogy a "BME-s diploma többet ér a munkaerőpiacon" egy bullshit. Aki dolgozott már az iparban, volt interjúkon, az tudhatja, hogy ez ennél jóval összetettebb. Én BME-n végeztem, jelenleg egy multi cégnél vagyok, és vannak itt mindenhonnan (BME, Kandó, Neumann, Miskolc, stb), nemigazán azt nézik hol végeztél, sokkal inkább, hogy miket csináltál korábban, illetve megvan-e a megfelelő alaptudásod.

Az viszont tény, hogy a BME-ről az első években sokan váltanak az OE-re, akik azt végül el is végzik. Fordított eset nagyon ritka. Az OE-n is van szívatás amúgy, ismerőseim onnan szintén szerettek panaszkodni. Hozzáteszem, hogy ettől még nem jó egy egyetem, bár sokan szívatásnak tartják az anyag visszakérdezését is...

Mindazonáltal hozzá kell tenni, hogy az OE-n mindig is a minimumpont körül voltak a ponthatárok, és hát tudjuk, hogy szarból nem lehet várat építeni. De ettől még vannak ott is értelmes emberek is, természetesen.

A színvonal, amúgy a BME-n is hagy kivetnivalót maga után, de egyik kandóss kollegám is ezt mondja az OE-ről. Azok alapján, amiket ő, meg más oda járó ismerőseim mondtak, az OE-n egyértelműen alacsonyabb a színvonal. De mondom, ez a munkaerőpiacon így direktbe nem érződik. Nem számít annyit hol végzel, sokkal fontosabb, pl hogy hol szakgyakozol, miből írod a szakdogád, mennyire vagy szorgalmas és ambiciózus.

2021. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! De esetleg valaki tudna akkor mondani néhány dolgot arról is, hogy mondjuk milyen nehezek általánosságban a zh-k? Mennyire jól adják le a tananyagot, sokat kell-e még akár a kettesért is tanulni? Meg hogy mondjuk mennyi szabadideje marad az embernek az egyetem mellett? Illetve szívesen fogadok információkat arról is, hogy milyen a közösség az egyetem. Esetleg arról is, hogy milyen nehéz bekerülni koliba, meg milyen színvonalú a koli. Szóval így ilyen alap dolgokat az egyetemről, hogy ha oda menne az ember, mire számítson. Mert annak nem lenne értelme, hogy nem tetszik a BME és átmegyek egy másik egyetemre, ahol egy az egyben ugyanazt csinálják majd.
2021. nov. 3. 09:33
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Gondolod, van olyan ember, aki végigjárta egyiket, videokamerát hordozva, leírta részletesen a benyomásait, majd időutazással visszament a kezdeti időpontra, kitöröltette agyából az elmúlt pár évet, és végigjárta a másikat ugyanúgy?
2021. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, pontosan ezért akarnék kérdezni olyat, aki járt az Óbudaira. A BME-re járok én is, arról nem kell beszámoló, nap mint nap látom milyen.
2021. nov. 3. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!