Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi hiányzás, hogy működik?

Egyetemi hiányzás, hogy működik?

Figyelt kérdés
Az egyetemen, hogy működik a hiányzás igazolása ha valaki beteg? Oda és elég a simán orvosi? Azért kérdem, mert egy szemeszter elég rövid és kb. én ősszel minden évben két hétig beteg vagyok évek óta. Azzal egy csomó óráról és előadásról lemaradok. Ezeket lehet valahogy pótolni?
2010. szept. 3. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzeteket csoporttársaktól meg lehet szerezni, egyetemtemnek pedig elvileg van rovosa, aki igazolja a hiányzásokat. Vagy, ha a városba valósi vagy, akkor gondolom, háziorvos igazolása is megfelel.
2010. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Értem Akkor gyakorlatilag úgy megy mint eddig. A gyakorlati óra meg kimarad és kész? Mert akkor nekem az eléggé szívás. A gyakorlati dolgokban sose voltam jó. Ha kimarad 4-5 ilyen órám egymás után akkor nehéz dolgom lesz. :S
2010. szept. 3. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
ha tudod hogy beteg vagy próbáld megelőzni, beszéld meg az orvossal mi szokott a bajod lenni biztos tud valami megoldást.
2010. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előadásokról nem baj, ha hiányzol, az csak ajánlott, nem kötelező. Viszont nálunk úgy működik, hogy gyakorlatokról félévente tárgyanként 3szor lehet maximum hiányozni, és azt szokták a tanárok hangoztatni, hogy nem fogadnak el orvosi igazolást sem. Viszont hallottam valami olyat is, hogy ha mégis többet szeretnél gyakorlatról hiányozni a megengedettnél, akkor tán a kar vezetőjével kell konzultálni ez ügyben. Valahogy csak meg lehet oldani, hisz tényleg önhibádon kívül van ez a dolog. A lemaradások...sok mindent le tudsz gondolom majd netről tölteni, óraanyagokat, esetleg feladatsorokat is, szakfüggő a dolog. Meg tényleg a csoporttársakkal tarts kontaktot, hogy jól értesült legyél!
2010. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
ha talán egészségesebben élnél nem lennél beteg... 19 éves vagyok, legutóbb körülbelül 7 évesen voltam beteg, az előző lakhelyemen.
2010. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kimarad 4-5 ilyen órám egymás után akkor nehéz dolgom lesz."


Ne olyan tempóra számíts mint középiskolában:D ha 1-2 kimarad is elég sok pótolni valód lehet, persze attól is függ mit tanulsz, és milyen tantárgy. 4-5 már a félév fele, szinte esélytelen.

2010. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

anyáám, okoska. Örülj neki, hogy ilyen ritkán vagy beteg.

Tudod, nem vagyunk egyformák, és nem csak az egészséges életmódon múlik .

Mondjuk nálam is igaz, hogy amióta többet mozgok és nem eszek húst, erősebb az immunrendszerem, de ennek ellenére is durván lebetegszem néha évente 1-2-szer, akár 2 hétre is.

2010. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Oktatótól, tantárgytól függ.. ez nem olyan, mint a középiskola.

Lehet olyan előadás, aminél azt se figyelik, ha egyszer se voltál ott. És lehet olyan óra, ahol sokat számít (2hét hiszem, hogy probléma).

A szakodtól is függ, mondjuk egy laborgyakorlat kötöttebb, mint egy előadás.

2010. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Mint oktató írom: nálam pl. 2hiányzást még pótolhatnál beadandó feladatokkal, 4-5 után felvehetnéd a tárgyat ismét, következő félévben.
2010. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!