Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ilyen kevés testneve...

Miért van ilyen kevés testnevelés óra a magyar gimnáziumokban, illetve általános iskolákban?

Figyelt kérdés
Most sokan lehet hülyének néznek de én keveslem a heti 5 tesi órát. Tudom lehet otthon is sportolni/mozogni de mégiscsak erre lenne a tesi óra is. A háromnegyed órából maximum fél óra ami használható, és ez szerintem nagyon nem elég. Jómagam is gimnazista vagyok, és tudom hogy mindenki hulla fáradt, de akkor sem túl egészséges az ennyire nulla mozgás. Mit gondoltok erről?

2021. nov. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már befejeztem az egyetemet is, de a heti 5 tesibe még pont beleestem. Így is 40 órám volt, hova legyen még több? Az iskolai testnevelés órának semmi értelme, bőven elég lenne 2 is, ha azt arra használnák, hogy megszerettessék a mozgást mindenkivel, mert akkor utána menne magától is. De szekrényugrásra, kislabdadobásra meg büntetésből futásra heti 5 óra rengeteg. A kevésbé tehetséges, vagy elhízott diákokat, akiknek pont a legnagyobb szükségük lenne a mozgásra, tapasztalatom (és ismerőseim tapasztalata) szerint a társaik és a tanárok is rendszeresen alázzák, ilyen értelemben többet árt, mint használ az egész.
2021. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Oszinten szolva en nagyon sokszor foloslegesnek es kinzasnak ereztem a tesi orakat a gimnaziumban, pedig szeretek mozogni. Evekig keziztem es tancoltam is, de az iskolai tesikkel nem tudtam teljesen megbaratkozni. Szerintem fontosnak tartjak a mozgast, ezert is vezettek be a heti 5 nap tesit, de gondolom ugy vannak vele ha valaki igazan szereti akkor emellett meg ugyis fog mozogni, aki pedig nem legalabb ennyit mozgott. En pl gimiben ezt az egesz tesi dolgot soknak ereztem, mert gyakran volt tesink az elso oraban, amikor meg eppen csak eledezik az ember de menj,csinald. Vagy pedig az utolso 7-8.oraba, amit mar amugy is a hata kozepere kivan az ember delutan 3-kor.
2021. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet nálunk van a baj, de igazából mi semmi megerőltetőt nem csinálunk, mégis mindenki gyűlöli. Keresek magamnak valami normális sportot szerintem. :D
2021. nov. 8. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges a sok teisora, csak megutáltatja a sportot a diákokkal és megalázó is egyeseknek, a tesitanárok meg csak a kedvenc kézis/focis diákokkal szeretnek foglalkozni tapasztalataim alapján.

Én pl tesibol mindig iszonyat béna voltam, a tanár kinevetett és csak legyintett rám, mikor javítani akartam. Viszont ennek ellenére mégis rengeteget sportolok, csak olyat, amit tesin nem lehet, de nekem sokkal több örömet okoz (úszás, vízilabda). És sokkal erősebbnek érzem magam, mint a szuper ügyes osztálytársaim, akik 120 centit ugranak a rúdon és kézen állni tudnak.

Nálunk egyébként is csak az osztályzásból áll a tesi óra, senkinek semmi kedve 3 másik osztállyal átöltözni, ha úgyse csinálunk semmi értelmeset. Ennél több meg csak kínzás lenne, mikor sok gimnazistának 40 órája van egy héten + járjon be vidékről és még tanuljon is. Aki szeretne mozogni, az úgyis fog, aki nem, azt meg minek erőltetni indiánszökdeléssel és társaival.

2021. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Hova akarsz te még plusz tesi órát?

Én egyébként pont,hogy sokallom ezt az ötöt,szerintem a legideálisabb is a heti három lenne.


A dagadt gyerekek sem a heti öt tesitől fognak lefogyni,szóval ez felesleges is.

2021. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
79%
Kevés????
2021. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább sokkalom a heti 5 tesit
2022. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!