Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi képzés mennyire nehéz?

Jogi képzés mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Pázmányra szeretnék jövőre menni egyetemre,jogra.

Mennyire nehéz? Lehet azért luskázni,vagy kizárt,hogy egy gyengébb képességű teljesítse?

Kb. 3mas tanuló vagyok a gimiben.

Vannak szóbelik? És mennyit kell tanulni? Mert van egy BGE-s gazdaságibszakos ismerősöm,neki elég laza.

Gondolom a jog nem ilyen.

Tudnátok mesélni erről es hkgy milyen fajta vizsgák vannak,mennyien buknak,sokan kiesnek?



2021. nov. 10. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz annak, aki azt gondolja, hogy puskázni lehet 5 éven át.

Hármassal nem fog menni. Több ezer oldal, komoly tárgyak és vizsgák, nem ajánlanám neked.

2021. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már puskázáson gondolkodsz, akkor ne. Sokat kell tanulni, sokat. Ezt előre lehet tudni, hogy sok a tanulás, szóval ha már ilyenkor a puskázáson gondolkodsz, akkor ez nem neked való.
2021. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pázmányos vagyok, lassan végzek, és ha puskázásra apellálsz, garantáltan kihullasz már az elején. Vannak könnyen teljesíthető tölteléktárgyak, viszont a fajsúlyos vizsgák mind szóbelik, többnél kidolgozási idő sincs, és a fontos tárgyakból nagyon pontosan vissza kell tudni adni a jogszabály szövegét, ami csak a beugró a vizsgára (büntetőjogból pl. szó szerint kell tudni a törvényszöveget, és csak ezután jön a több száz oldalas könyv ismeretének a visszaadása). Keményen kell sheggelni a tananyagot, vizsgaidőszakban nagyjából nulla szabadidőn sincs.

Ez mind ijesztően hangozhat egyébként, de teher alatt nő a pálma. Évről évre egyre nehezebb és több tárggyal, vizsgával kell megbirkózni és ezáltal folyamatosan nő a teherbíró képesség, szóval ha komolyan gondolja valaki a jogi egyetemet, ne ijedjen meg, kellő szorgalommal teljesen abszolválható. Viszont aki csak a kibúvókat keresi, az biztos nem végzi el.

2021. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok érteni mindenkivel. Én az ELTE-re járok, és ha szóbeli van, valóban nincs kidolgozási, gondolkodási idő, a puskázás szerintem majdhogynem lehetetlen, de ha nem is az, ne azzal akard megcsinálni a szakot. Vannak tölteléktárgyak, amik egyszerűek, de ha már ott is puskáznál, a nehezebbeken fixen elvérzel. Nem mondom, hogy ha most hármas tanuló vagy, akkor ne vágj bele, vágj bele, ha érdekel, de sokat kell tanulni, sok időt kell rászánni.

Ha úgy érzed, hogy nem tudnál több száz oldalt megtanulni egy zh-ra, de jól hangzik az, hogy “jog” meg “jogi diploma”, akkor hagyd, mert időpocsékolás, tanulj olyat, amibe jó vagy és érdekel.

2021. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pázmányos vagyok, ebben a szemeszterben abszolváltam, jövő héten lesz az utolsó záróvizsgám (diplomavédés).

Corvinus gazdmen-es lakótársammal laktam szinte végig az egyetem alatt, nagyjából 1-1 napot készült a vizsgáira és jó jeggyel teljesítette azokat.

Na ezt a jogi egyetemen el is lehet felejteni. Mindenben egyetértek a korábbi hozzászólókkal, így ugyanezeket már nem írnám le.

Ami még eszembe jutott:

Puskázás felejtős, hiszen, ha lebuksz, fegyelmi eljárást von maga után. Emellett nem is lenne érdemes, hiszen az 5 évet 5 záróvizsgával zárja az ember, iszonyú nagy anyagmennyiséggel és igazán jól tud jönni, ha azt már korábban az ember egyszer lelkiismeretesen megtanulta, hozzátéve, hogy 5 év alatt számos jogszabály is módosulhat.

Nem kizárt, hogy gyengébb képességű emberek is elvégezzék, ha kellő szorgalommal és kitartással járnak el, de én azt vettem észre, hogy az ilyen emberek már alapból hozzák gimiből magukkal ezt a mentalitást (bár az igaz, hogy elbeszélgetni nekem nem igazán sikerült velük, de becsülöm a szorgalmuk).

Az embernek ha korábban nem is, de a jogi egyetemen biztosan meg kell tanulnia tanulni, ki kell alakítania egy napi rutint, nem hátrány, ha már évközben tanul az ember és ki kell tapasztalnia egy számára megfelelő vizsgázási metódust is (hogyan és mennyit tanul egy nap vizsgaidőszakban, szóbeli esetén mikor megy be, kellő alvásmennyiség fontossága, mi válik be stressz esetén, mentálisan bírni kell, ha pl. vizsga alkalmával egy oktató beszól valami sértőt esetleg, stb.). Ez mind idő, tapasztalat, önismeret.

Mi kb. 350-en kezdtük, a záróvizsga tárgyakat kb. 230-an vettük fel. Volt olyan csoporttársam, aki idegösszeroppanást kapott elsőévben és ezért hullott ki. Akik kiesnek, azok nagyrésze az én évfolyamomon első -vagy harmadévben hullottak ki.


Tényleg csak akkor vágj bele, ha kellőképpen elhivatott és szorgalmas vagy vagy, képes vagy kitartani, jó a memóriád, illetve azzal is érdemes tisztában lenni, hogy ha elvégzed, azt követően még legalább 3 év a jelölti idő és csak utána tudsz szakvizsgázni. (Tehát alsóhangon, mire a szakvizsgáig eljutsz az kb. 8 év)

2021. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szinte teljes mértékben egyetértek a korábbi hozzászólókkal, így azt már nem írnám le, amit ők is


én Győrbe járok, most vagyok harmadéves és ami különbség nálunk a hozzászólókhoz képest, hogy nem hallottam olyanról, hogy ne lenne kidolgozási idő egy tételnél

ez csak az online félévben volt nálunk, hogy rögtön mondani kellett, mert akkor azért elég laza lett volna kipuskázni az anyagot gépről, de a személyes vizsgáknál (remélem most már csak azok lesznek) volt 10-15 perc kidolgozási idő


nálunk kb az összes vizsga szóbeli, puskázni esélytelen

de még ha össze is jön vizsgaidőszakban, a záróvizsgán fixen nem

meg őszintén, ha mindent kipuskázol, akkor semmit nem érsz ezzel az 5 évvel

oké, dr. X Y leszel, menő meg minden, de hogy jelölt nem leszel, ügyfeleid meg pláne nem lesznek, mert semmi tudásod, az tuti

2021. dec. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!