Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyvéd vagy tanár legyek?

Ügyvéd vagy tanár legyek?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék ügyvéd lenni, de annyi negatívumot olvasok, hogy elbizonytalanodtam. (Sok tanulás, nem leszel sikeres...) Az, hogy pedagógus legyek mindig is érdekelt. Tudom a tanári kereset nem igazán jó. :c Az szinte fix, hogy angol-töri/vagy nem tudom, hogy van-e olyan, hogy angol-német-töri/ szakos lennék.

2021. nov. 13. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

először az ember jogász lesz, az 5 év egyetem, utána elszegődik bojtárnak vmilyen ügyvédi irodába, dolgozik, és mellette készül az ügyvédi szakvizsgára, tehát zusammen 7-8 éves tanulási folyamatról beszélünk.


de megéri, mert nagy presztízsű és ha vkinek megy a szekér, sok pénzt keres, és saját ügyvédi irodája lehet, saját főnökévé válhat.


ha nyelvtanár akarsz lenni ahhoz is rengeteget kell tanulni, a nyelvet nem ott fogod megtanulni, hanem angolul és németül fogod a tárgyakat tanulni, angol és német szakirodalmat használsz, ezeken a nyelveken vizsgázol.


és tanárként is lehetsz kevésbé sikeres kisebb presztízsű, kisebb pénz.


én a jogra mennék, mert a közszférába és a vállalati szférában is el lehet helyezkedni, és sokfelé szakosodni, jó nyelvtudással nemzetközi környezetben is dolgozhat az ember.


ahhoz kell jogászagy, analizáló, kritikai gondolkodás, penge elme, közéleti érdeklődés, erős intellektus.

fura szerzet vagy h. a jelenlegi oktatáspolitika mellett a tanári pályát olyan nyílegyenesnek tételezed.

2021. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Én véletlenül sem a tanárt választanám ha választanom kéne. Már csak a beleölt munka/fizetés aránya miatt sem, a megbecsülésről meg nem is beszélve. Tanárnak annak való jelen helyzetben aki annyira elhivatott eziránt a szakma iránt hogy még ingyen is szívesen csinálná.


Ügyvédekre mindig is szükség volt és lesz, munka miatt nem kell aggódnod. Természetesen függ attól, hogy később hol és milyen területen (hol-t értem ország, kontinens szintjén is) praktizálsz, de alsó hangon is köröket fogsz verni fizetés ügyileg a tanárokra.

2021. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első! Először is köszönöm a választ! Nem értem mi abban a fura, ha valaki szeretne tanár lenni. Nem tudom mit vársz el egy tizen éves, gimistől, aki nem azon kattog, hogy milyen az oktatáspolitika. :)
2021. nov. 15. 21:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második! Köszönöm a választ! Tanárokra is szükség lesz, már most is nagy igény van rá. Kevés a pedagógus, senki nem akar annak tanulni, pont a fizetés miatt.
2021. nov. 15. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!