Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyeneket lehet egy esti suliban?

Ilyeneket lehet egy esti suliban?

Figyelt kérdés
A sulit, ahová járok, s.o.s. találtam, ugyanis itt fogadták el a régi diszes papíromat, amelyiket semelyik másik suli sem tett, mondván, felnőtteknek új papírt kell csináltatni, valamint itt még csak azt se kérték, hogy tegyek osztályozó vizsgát 9. osztályos természettudományos tárgyakból, egyből mehettem 10.-be. ( a kilencedikes bizonyitványomban ezek összevontan alkottak egy tárgyat, mindegyik másik estiben követelmény lett volna a különbözeti. Azt, hogy itt ezt se kérik, utólagos rákérdezéssel tudtam meg. ) A vizsgák nagyon könnyűek, kb. általános iskolai szintűek, esszé jellegű a legtöbb tárgyból ( a biológiának pl. a rendes anyaghoz semmi köze se volt, a Down szindrómáról kellett írni) , kivéve a reál, de ott is olyanok vannak, hogy egy százalékszámítás után megkérdezik, hány méter 1 kilométer. Van, aki tanárok közül megajánlja a kettest már annak is, aki bejár órára ( angol) de ami a legjobban meglep az egész suli kapcsán, az az, hogy most a Covidra hivatkozva a vizsgák egész évben online zajlanak, ez volt tavalyi évben is ebben a suliban. Jelenléti oktatás viszont van, be lehet menni, csak vizsgákra nem, azokat kérik online, mintha valami fordított univerzum lenne az egész. Reális intézkedések ezek? Mi várható így itt az érettséginél? Elcsalják? Ez spec nekem nem lenne jó, egyetemre készülök, emeltet is tervezek tenni, így magamtól készülök, ahogy tudok, de van bennem félelem a gyenge színvonal miatt.

2021. nov. 14. 04:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak kis toldalék, hogy itt az online vizsga alatt azt kell érteni, hogy a netről összetákolt információkat fogalmazássá gyurmázva elküldöd mailen adott tanárnak, és az már neki jónak számít. :/
2021. nov. 14. 04:26
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen gimikben gyenge az oktatás. A semmire megkapod a kettest vagy jobb jegyet. Ha ez az intézmény szervezhet középszintű érettségit akkor nagy valószínűséggel a felügyelő tanár majd felírja a megoldásokat a tábláranés lemásolhatjátok. Így lesz mindenkinek érettségije.

Gyanítom hogy ez a suli emelt szintre nem fog felkészíteni.

2021. nov. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Kinéztél egy olyan sulit, ami azoknak van akiknek mindegy hogy csak legyen meg az érettségi.

Sok szorgalom, önállóság, magántanár.

2021. nov. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg ez a helyzet, szóval marad amit te írtál, 3.
2021. nov. 14. 06:35
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Már ne is haragudj, de ha egyetemre készülsz, akkor attól még hogy a bedandó vizsgák nagyon gyenge követelményűek, attól te még tanulhatnál normálisan!

A másik, ha ilyen tovább tanulási terveid vannak, akkor miért riasztott vissza a többi hely ahol lett volna különbözteti…érdekes a sztori.

2021. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Önállósítsd magadat. Ha tanár kell, akkor magántanárra van szükséged. Ez az iskola csak arra jó, hogy meglegyenek az osztályaid az érettségire.
2021. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

#5, valószínűleg azért, mert kb. 1 hónap alatt nem lett volna meg a különbözeti.


Kérdező; miből szeretnél emeltezni?

2021. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem lett volna meg annyi időn belül 3 tárgy is. Egyébként pedig, azt sehol nem írtam, hogy én nem tanulok normálisan, mindössze annyit írtam, itt mi a színvonal, 5.


Emeltezni angolból ( ez könnyű, mert jól beszélem) és magyarból akarok, ez már, a feladatlapokat nézve azért nehezebb dió.

2021. nov. 14. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

"Már ne is haragudj, de ha egyetemre készülsz, akkor attól még hogy a bedandó vizsgák nagyon gyenge követelményűek, attól te még tanulhatnál normálisan!

A másik, ha ilyen tovább tanulási terveid vannak, akkor miért riasztott vissza a többi hely ahol lett volna különbözteti…érdekes a sztori."


Így van!

2021. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ez az iskola csak arra jó, hogy meglegyenek az osztályaid az érettségire."

Ahhoz bejárni se kell, elég osztályozó vizsgán megszerezni.

2021. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!