Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyeneket lehet egy esti suliban?

Ilyeneket lehet egy esti suliban?

Figyelt kérdés
A sulit, ahová járok, s.o.s. találtam, ugyanis itt fogadták el a régi diszes papíromat, amelyiket semelyik másik suli sem tett, mondván, felnőtteknek új papírt kell csináltatni, valamint itt még csak azt se kérték, hogy tegyek osztályozó vizsgát 9. osztályos természettudományos tárgyakból, egyből mehettem 10.-be. ( a kilencedikes bizonyitványomban ezek összevontan alkottak egy tárgyat, mindegyik másik estiben követelmény lett volna a különbözeti. Azt, hogy itt ezt se kérik, utólagos rákérdezéssel tudtam meg. ) A vizsgák nagyon könnyűek, kb. általános iskolai szintűek, esszé jellegű a legtöbb tárgyból ( a biológiának pl. a rendes anyaghoz semmi köze se volt, a Down szindrómáról kellett írni) , kivéve a reál, de ott is olyanok vannak, hogy egy százalékszámítás után megkérdezik, hány méter 1 kilométer. Van, aki tanárok közül megajánlja a kettest már annak is, aki bejár órára ( angol) de ami a legjobban meglep az egész suli kapcsán, az az, hogy most a Covidra hivatkozva a vizsgák egész évben online zajlanak, ez volt tavalyi évben is ebben a suliban. Jelenléti oktatás viszont van, be lehet menni, csak vizsgákra nem, azokat kérik online, mintha valami fordított univerzum lenne az egész. Reális intézkedések ezek? Mi várható így itt az érettséginél? Elcsalják? Ez spec nekem nem lenne jó, egyetemre készülök, emeltet is tervezek tenni, így magamtól készülök, ahogy tudok, de van bennem félelem a gyenge színvonal miatt.

2021. nov. 14. 04:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"itt fogadták el a régi diszes papíromat, amelyiket semelyik másik suli sem tett, mondván, felnőtteknek új papírt kell csináltatni ... Mi várható így itt az érettséginél? Elcsalják?"

Hát, ha a diszes papírral kapcsolatban sem jártak el szabályosan, akkor bármi lehet... De utánanéztél, hogy valóban kell-e új papír felnőtteknek? (Nekem is úgy rémlik, hogy kell, de valami jogszabályban kéne megnézni.)


Egyébként miért volt fontos, hogy elfogadják? Így igazgatói határozattal kapsz valami felmentést vagy könnyítést? Ha igen, akkor azt is derítsd ki minél előbb (de írásos, hivatalos anyagból, ne csak itt, a gyk-n, vagy szóbeli elmesélésből), hogy mit kell tenni azért, hogy majd az érettségin is megkaphasd ugyanazt a felmentést (vagy könnyítést, pl. időhosszabbítást vagy akármit). Azt hiszem, nappalisoknál valahogy úgy van, hogy az érettségin is csak olyan könnyítést kaphat, aki diszes, amit már előtte is megkapott a tanulmányai alatt.

2021. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, matekból van mentességem, iskolakezdéskor viszont abban a helyzetben voltam, hogy nem akadt felesleges 60 ezren új papírt csináltatni. Köszönöm a válaszodat, utánanézek, hogy jogilag mi áll ebben a helyzetben.
2021. nov. 16. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!