Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fordulhatok ezzel az osztályfő...

Fordulhatok ezzel az osztályfőnökömhöz?

Figyelt kérdés
10.es lány vagyok, az eddigi életem eléggé bonyolult és nehéz volt, most pedig úgy érzem, nem bírom már tovább a gimnáziumot. 9.ben is már ebben a gimiben kezdtem, viszont akkor végig onlineban voltam, szóval mondhatni 10.esként új vagyok az iskolában, az egész osztályban. Nem piszkál senki, a diákok, tanárok egyaránt normálisak, mégsem tudom megszokni, hogy minden új, az osztályban nem találom a helyemet, órákon annyira szorongok, hogy figyelni sem tudok, a jegyeim pedig rohamosan romlanak, félek, hogy félévkor több tantárgyból is megbukom, pedig igyekszem tanulni, de nem tudok koncentralni semmire sem, nem hogy a tanulásra. Nem tudom felvenni a fonalat, ahogy eddig, ha felelni kell lefagyok, nem tudok enni mert gyomorgörcseim vannak, emiatt szédülök, stb, teljesen ki vagyok mar idegileg, és csak egyre rosszabb az egesz. Úgy érzem, segítene, ha meg tudnam ezeket beszelni oszinten egy felnottel, viszont csak anyukám van az életemben, vele viszont nem tudom, tobb okbol sem, amiket nem szeretnek leirni. Iskolapszichologusunk van, jarok is hozza, de valahogy megsem erzem, hogy konnyitene rajtam a vele valo beszelgetes, nem igazan szimpatikus. Egyeduli lehetosegkent az osztalyfonokomet latom ezesetben, aki egy nagyon jó ember, és tudom, hogy megertene a helyzetemet es szivesen segitene is, viszont nem tudom, mennyire relevans ilyen dolgokkal osztalyfonokhoz fordulni segitsegert, illetve annyira meg nem is ismerjuk egymast, mert en ugye tavaly onlineban voltam, de tudom, hogy alapvetően lehet rá számítani. Szinte ő is az egyetlen felnőtt, akiben megbízom. Marmint tanulassal, iskolával kapcsolatos dolgokra gondolok, massal nem szeretnem ot terhelni, csak hátha tud adni esetleg valami tanácsot. Szerintetek furcsa lenne ezzel kapcsolatban tőle segítséget kérnem? És ha nem, hogyan tehetném? Nem tudom, mit csináljak, úgy érzem, már nem bírom tovább

2021. nov. 19. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen érzelmeket táplálsz az osztályfőnököd irányába, a válasz egy határozott igen, vagyis igen, beszélj vele mindenképp! Ha nem találod az alkalmat, akkor órák után kopogj be a tanáriba és mondd neki, hogy a segítségére van szükséged, és szeretnéd négyszemközt megbeszélni vele. Egész biztosan nem fog visszautasítani, ettől ne félj!

Sok sikert ezek leküzdéséhez!

2021. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Akkor nem lenne fura hozzá fordulnom ezzel, annak ellenére, hogy az osztályból igazából engem ismer még legkevésbé?
2021. nov. 20. 19:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lenne fura. Az iskolátokban ő felel leginkább értetek.
2021. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lenne fura. Beszélnèl vele, és hátha tudna segíteni a beiileszkedêsben. Én is 10.-es lány vagyok, és ugyahogy megértem min mèsz keresztül... Remélem sikerül jobban lenned, beileszkedned. Mindent bele.
2021. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És akkor ha odamegyek hozzá, mit mondjak, hogyan fogalmazhatnám meg neki? Bocsánat a sok hülye kérdésért, csak eddig még sosem kertem senkitol igy segitseget felnottol, es nagyon parázom, hogy esetleg elutasít, vagy hülyének néz, zavarni fogom, stb
2021. nov. 21. 16:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülye kérdés. Megèrtem. Pèlda gyanánt mikor kettesben vagytok, kezdhetnèd úgy hogy pl: Tanárnő.. szeretnèk beszélgetni magával valamiről, szóval nagyon nehèz ezt de ugyèrzem magának Elmlndhatom. Így hogy online óra alatt tanultunk, nem sikerült összebarátkoznom a többiekkel, nem érzem magam kényelmesen, szorongok és nem tudok rendesen tanulni sem....

stb a többi majd jön magától nem kell feszülten érezned magad. Ha elkezdesz beszélni és látod rajta hogy megèrt tèged, utána észre sem veszed és csak jönnek majd a szavak.


4# voltam

2021. nov. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) És akkor osztályfőnökként az ilyenekben szerintetek fog is tudni segíteni? 😅 Ugye beilleszkedés, tanulási nehézség, stb. Mert mindenhol azt olvasom, hogy ilyenekben azért ők tudnak, csak nehéz elhinnem, mert a korábbi osztályfőnökeim mind olyanok voltak, hogy embernek is viccek voltak. Viszont akiről most szó van ő tudom, hogy normális, és szívesen segítene is, csak nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy esetleg nem tud segíteni, mert azért mégsem szakember, úgymond "csak" osztályfőnök. Bár nem is feltétlen profi tanacsokra lenne szuksegem, csak hogy valakivel legalabb tudjak beszelni. Előre is köszi ha még erre is kapok választ, aztán több kérdést már eskü nem szülök :D
2021. nov. 22. 01:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze tudna, nekem is olyan a mostani osztályfőnököm is ott segít ahol tud.

Egyébként lehet hogy nem venne olyan szigorúan, és lehet adna pár tanácsot stb. Csak az hogy ezen neked is változatatnod kell, mert ad tanácsot de nem lesz semmi jobb ha nem hozol változást az életedbe.

2021. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy esetleg nem tud segíteni, mert azért mégsem szakember, úgymond "csak" osztályfőnök"

Nem vagy egyedül az ilyen problémákkal, a járvány előtt is voltak, akiknek nehezebben ment a beilleszkedés, volt már neki dolga hasonló esetekkel, szinte biztos. Tudja ő is, hogy ő "csak" ofő :), de attól még nem fogja kellemetlenül érezni magát, hiszen ő maga is tudja, hogy ha csak annyit megtesz, hogy meghallgat, már azzal is segít, és ha úgy érzi, nem igazán ő a kompetens, akkor lesznek ötletei, hogy hogyan tovább. Tényleg fordulj hozzá nyugodtan, ha még nem tetted meg.

Viszont a beilleszkedés, a stresszkezelés, meg úgy egyáltalán a kiegyensúlyozottság ott kezdődik, hogy este tízkor lefekszel aludni, úgyhogy hajnali kettőkor már ne itt lógjál, komolyan. Úgy persze, hogy esélyed sincs rá, hogy megnyugodj, ha nem alszod ki magadat. Ilyenekkel kezdődik minden.

2021. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9/ egyetértek vele

Neked már rég aludni kellett volna... jó hogy nem vagy roszul a padban

2021. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!