Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire ezeket kell tudni?

Figyelt kérdés

Nem értem pontosan, hogy mi a vizsgakövetelmény.


[link]


találtam egy ilyet. Tavasszal fogok érettségizni, ez most rám vonatkozik? Mindig változtatnak rajta és ezért nem világos, hogy ez rám vonatkozik.e.


Továbbá emelten van konkrét lexika,amit kérhetnek, vagy mindent meg kell tanulni, mert bármi lehetséges? Gondolok itt az évszámokra, fogalmakra..


Plusz van a kerettanterv. Az sem világos, hogy az micsoda :(( valaki help.



2021. nov. 20. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a vizsgakövetelmény, ezekből fogják össze válogatni a szóbelit és írásbelit.
2021. nov. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link] kerettanterv, amit tanítani kell.


Amit belinkeltél, ott a témakörökhöz tartozók a követelmény. Megnézed azokat, ami emelt szinthez kell és azt tanulod.

2021. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a középszintű részt is részletesen tudni kell.
2021. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3. Mivel az emelt magasabb, világos, hogy benne van a középszint követelménye is.
2021. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ebből a könyvből készültem, a tételek elég vázlatosan vannak kidolgozva, ajánlott kiegészíteni a tankönyvvel. Viszont vannak benne összefoglaló táblázatok az adott témára vonatkozó évszámokból és fogalmakból, szerintem a kérdésed alapján ez neked biztosan hasznos lenne.


[link]


Illetve van még ez, amiről nagyon sok jó visszajelzést hallottam (tanároktól is), de ezzel nincs személyes tapasztalatom.

Plusz nem tudom, mennyire adott a lehetőség neked, de egy jó faktos tanár aranyat ér, ha esetleg még nem vetted volna fel, akkor mindenféleképp ajánlanám. Legalábbis mi átbeszéltük vele ezt a követelményes táblazatot is, és az egyes témáknál felhívta a figyelmeket a rendszeresen kérdezett évszámokra és fogalmakra.

2021. nov. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!