Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmiféleképpen nem tervezem...

Semmiféleképpen nem tervezem Magyarországon a jövőm. Megéri befejeznem az elkezdett egyetemet vagy inkább ne? (Anyagilag nézve)

Figyelt kérdés

Jelenleg van 8 szemeszterem, amit az állam fizetett nekem. De már átkerültem önköltségesre. Tehát magyarán 8 szemeszternyi tartozásom van a magyar állam felé. Amit nem kellene kifizetnem, ha ugyanennyi időt Magyarországon dolgoznék. De semmiféleppen nem tervezek jövőt Magyarországon.


Így megéri befejezni az egyetemet vagy nem? Mennyiben fog majd függeni attól, hogy befejeztem-e az egyetemet vagy nem az a 8 szemeszternyi tartozás?



2021. nov. 21. 13:45
A kérdező szavazást indított:
Ugyanannyi lesz a tartozásod független attól befejezted-e
Kevesebb lesz a tartozásod ha nem fejezed be
Kevesebb lesz a tartozásod ha lediplomázol
Fogalmam sincs, de unatkozom és random kérdéseket olvasgatok
27 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem elvégzését követő húsz évben legalább az állami ösztöndíjas tanulmányaidnak megfelelő ideig kell hazai munkaviszonyban dolgoznod. Ha ezt a feltételt nem teljesíted, akkor az államilag támogatott féléveidet vissza kell fizetned. Ez a te esetedben 8 szemeszter, ha a maradék féléveidet saját zsebből állod.

Ha most otthagyod az egyetemet, akkor szintén 8 félévet kell visszafizetned, azaz a tartozásod mind a két esetben ugyanannyi lesz.

2021. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát ha 200k egy szemeszter akkor a tartozásom 1.6M forint lesz?
2021. nov. 21. 15:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor végül is kifizetődőbb nem befejezni, hogy ne kelljen még azt a plusz egy évet is kifizetnem...
2021. nov. 21. 15:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt a plusz egy évet csak akkor kell kifizetned, ha államilag támogatotton csinálod. De írtad, hogy átsoroltak önköltségesre.
2021. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, át. Így nem tudom megéri-e még 400 ezret fizetnem, ha már így is-úgy is 1.6M kell majd visszafizetnem.
2021. nov. 21. 15:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Fejezd inkabb be, ha mar elkezdted es ennyire jutottal. Egy befejezett tobbet er, mint egy befejezetlen.

Masreszt, ezzel amit tanultal, tudnad kulfoldon hasznositani ? Ha igen, akkor meg inkabb.

2021. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Miért akarod ennyire otthagyni az egyetemet?
2021. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés, hogy milyen szak.

Ha jogi egyetem, akkor ne fejezd be, úgysem tudnád kint használni.

Ha NKE, akkor hagyd ott.

A többinél pedig gondolkodj el, mennyire tudnád hasznosítani ott, ahova mész.

2021. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Semmennyire nem lehet hasznosítani, sehol sem. Csak annyi előnye lenne, hogy az ELTE-n van és ha külföldön megnézik, hogy "top universities in Hungary" akkor az ELTE-t fogja kidobni nekik. Szóval ez kb olyan mint a Squid Game-ben Sang-Woo esetében a Szöuli Egyetemmel. Hangzatos sztáregyetem semmit sem érő büfészakja (keleti nyelvek és kultúrák arab szakról van szó). De munkaerő piaci szempontból az értéke egészen pontosan a nullával egyenlő.
2021. nov. 21. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!