Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmiféleképpen nem tervezem...

Semmiféleképpen nem tervezem Magyarországon a jövőm. Megéri befejeznem az elkezdett egyetemet vagy inkább ne? (Anyagilag nézve)

Figyelt kérdés

Jelenleg van 8 szemeszterem, amit az állam fizetett nekem. De már átkerültem önköltségesre. Tehát magyarán 8 szemeszternyi tartozásom van a magyar állam felé. Amit nem kellene kifizetnem, ha ugyanennyi időt Magyarországon dolgoznék. De semmiféleppen nem tervezek jövőt Magyarországon.


Így megéri befejezni az egyetemet vagy nem? Mennyiben fog majd függeni attól, hogy befejeztem-e az egyetemet vagy nem az a 8 szemeszternyi tartozás?



2021. nov. 21. 13:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Én is nyelvszakon, végeztem, soha nem tudtam hasznosítani. Igen, beszélek az adott nyelven és kb. ennyi, Azon kívül ugye nem ad szakmát, ugyanolyan pozíciókra jó, mint egy érettségi és nem többre. Ha nem sok van hátra belőle én mondjuk befejezném, tetszik legalább valamennyire?
2021. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11


Hogyne tetszene. Nagyon is érdekel. De úgy, hogy max a recepciósig vihetem vele (vagy elmehetek 10 év tanulás után egyetemi tanárnak havi 180 ezerért) már kevésbé motiváló.

Elvégeztem egy szakmát és per pillanat szakmunkásként dolgozok kb háromszor annyiért amennyit ezzel keresnék.

2021. nov. 21. 21:27
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
És mióta tudod, hogy ezzel nem fogsz tudni elhelyezkedni?
2021. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Hidd el, bármilyen diploma sokat számít külföldön. Más nem, azt látják rólad, hogy felsőfokú végzettséged van, azaz nem az újabb képzetlen munkaerő lennél.
2021. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13


Folyamatosan. Minél több embert ismertem meg és minél jobban kiszélesedett a látóköröm annál inkább lett nyilvánvaló.


#14


Hát ezzel elhelyezkedni nem fogsz. Ha betanított majomnak, vagy ami annál sokkal jobb szakmunkásnak akarsz menni akkor semmi előnye nem lesz (sok helyen meg inkább csak hátránya)

2021. nov. 22. 12:53
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvszak elméleti képzés, semmit nem tud a gyakorlati világról (általában), aki ezt tanul, tapasztalatból mondom. Pl. még az adminisztrációs alapokat, Excel, SAP, SAO, számlázás, ezekhez sem konyít az egyetemisták legalább fele, ugyanúgy képezni kell őket, mint egy frissen kettesre érettségizett diákot. A diploma annyiból jelenthet pluszt, hogy akik elvégzik általában jól és választékosan kommunikálnak és jók a “soft skilljeik”.
2021. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16


Teljes mértékben egyetértek veled. Pl elismerem, hogy én sem tudom ezeket használni (kivéve az Excelt) azt sem tudom mi az a SAP vagy SAO.


De én végül azért nem fogok a mekiben kikötni, mert kitanultam piacképes keresett szakmát. És szakmunkásként azért nem fogok nagyon nyomorogni.

2021. nov. 22. 17:30
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
Ezt neked kell eldonteni. Ha most befejezed, akkor instant tartozasod lesz az allam fele, mivel ha (nem tudom pontosan hany felev) utan felbehagyod, akkor azt vissza is kell viszonlyag hamar fizetned. Ha befejezed, lesz egy diplomad, akkor utana ha ugy alakul hogy megis dolgozol itthon 2-3 evet az elkovetkezo 20 evben akkor a tartozas maris sztornozva lett, ha meg nem, akkor lesz boven idod megkeresni azt a penzt kulfoldon is.
2021. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!