Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumba vagy Technikumba...

Gimnáziumba vagy Technikumba menjek?

Figyelt kérdés
Van a közelünkben egy gimnázium, ahová, ha jelentkeznék az emelt angol-német szakra mennék. Egyedül azért tartózkodom tőle, mert elég "híg" az iskola és "mindenkit" felvesznek. Lehet furán fog hangzani, de okosabbnak gondolom magam tőle. A másik pedig technikum, ami azért egy fokkal "komolyabb". 6 éves képzés a turisztika-vendéglátas, ahol angol-németet tanítanak vagy 5 éves képzésre mennék pénzügy-számvitelre, vagy vállalkozási ügyviteli ügyintézőnek, DE itt csak egy nyelvet lehet tanulni.(angol/német) Őszintén szólva fogalmam sincs mit csináljak. A pénzügy-számvitel eddig fel sem jött bennem, de anyukám tudna segíteni, mert könyvelő. 100%, hogy szeretnék egyetemre vagy főiskolára menni. Gondolkodtam a jogi egyetemen, de azt abból a gimnáziumból egyáltalán nem érzem esélyesnek. A turisztikáról már több ügyvéd is jött ki, mármint jogon tanult tovább, mert elvileg jó az oktatás. Csak engem az zavar, hogy 6 évig kell ott tanulnom, amíg a többiek már lassan elvégzik az egyetemet. A másik szak a pénzügy-számvitel és a vállalkozási ügyviteli ügyintéző. A legjobb barátnőm itt a pénzügyire szeretne menni. De ebből a két szakból én nem látom esélyét annak, hogy egy gazdálkodás és menedzsment szakon kívűl máshova felvennének. Nem áll távol tőlem, de egyszerűen nem tudom. Valami segítséget tudnátok adni? Ti hogyan döntenétek a helyemben?

2021. nov. 23. 18:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#6-os! [link]

Itt egy kis ízelítő a pénzügy-számvitel szakból!

2021. nov. 23. 22:51
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg van szabva, hogy hány tantárgyból lehet?
2021. nov. 23. 22:53
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Mármint emeltezni hány tantárgyból lehet?

Kettőnél többől csak a nagyon elvetemültek szoktak :D

2021. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek,hogy nem akarod utazással eltölteni az idődet és a környékbeli gimik nem is nagyon tetszenek.

Annyit még, hogy a Széchenyinek nincs másik jó tagozata?

Mert nem muszáj biológia tagozatra menned,ha oda mész,sőt!

Illetve még nem is kell feltétlenül 5-ösnek lenned kémiából és fizikából,ha pl. a Vargába vagy a Vershegybe.

Az,hogy 3-as,4-es vagy reál tantárgyakból HUMÁN vagy NYLEVI tagozaton, egyáltalán nem szégyen!



De megmondom őszintén,ha jogi egyetemre szeretnél menni,ahová még bekerülni is nehéz,benntmaradni meg még nehezebb,én ahhoz egyáltalán nem tudom ajánlani,hogy technikumba menj.

Mert egyébként lehet,hogy a szakmai oktatása az egyik legjobb az országban,a közéleti tantárgyakból akkor sem készítenek fel kellően az (emelt) érettségire,főleg nem a továbbtanulásra (persze,itt is lehetnek kivételek).

De egyébként ebbe a technikumba kérnek központi felvételit? Szóbeli is van?


A híg gimiről pedig még annyit szeretnék mondani,hogy lehet még jó iskola artól,hogy nem kér felvételit,ha az angol-német oktatasa jó. Persze lehet,hogy ott a közösség tényleg nem annyira jó,mint egy erősebb gimibe,de ha a nyelvoktatás jó,akkor én azt is bejelölném,majd az iskola választáskor.


Összegezve pedig annyit,hogy ne ijedj megy az erősebb gimiktől,amit felsoroltál nekem.

Ott a humán/nyelvi tagozaton pont nem a fizika vagy a kémia a fontos elsődlegesen, függetlenül attól,hogy az iskola jó kémiából/fizikából.

A technikum ötletét pedig inkább hanyagold,mert ott nem ezen van a hangsúly,hanem azon,hogy ha kikerülsz onnan,álld meg a helyedet a munkaerőpiacon (ami jó dolog,de nem ebben az esetben).


"Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha felvételizünk nem azt fogják nézni, hogy honnan megyünk, hanem a pontokat, a nyelvvizsgát is ha jól tudom."


Ebben igazad van, csakhogy -ahogy már említettem-,a technikumba nem a közéleti tantárgyakon van elsődlegesen a hangsúly.

Ebből kifolyólag pedig az emelt szintű érettségikre (ami minden alap- és osztatlan szakra kell,így a jogra is) nem is tudnak felkészíteni.


Remélem tudtam segíteni és érthető voltam!:)


1-es vagyok

2021. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy pont jogra szeretnék menni, de nem is értem miért várják el egy nyolcadikostól, hogy mondja meg 4-5 év múlva mit akar kezdeni magával. Minden esetre még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztatok ezzel! Sokat segítettetek! ( U.I: abban biztos vagyok, hogy fogok megjelölni gimnáziumot is (: )
2021. nov. 24. 16:59
 16/22 A kérdező kommentje:

KÉPZÉSI FORMÁK, KÓDSZÁMOK

0051 nyelvi előkészítő évfolyam (angol nyelv)

- két idegen nyelv tanítása magas óraszámban

(angol nyelv 12 óra, német nyelv 6 óra)

- a tanulási képességek fejlesztése

- a második évtől emelt óraszámú nyelvoktatás

- felkészítés emelt szintű idegen nyelvi érettségi vizsgára

0011 művészeti képzés – dráma

- emelt óraszámban művészetelméleti és gyakorlati képzés

- személyiségfejlesztés

- fellépések iskolai és iskolán kívüli rendezvényeken

- táncművészeti alapképzés

0012 művészeti képzés – vizuális kultúra

- emelt óraszámban művészettörténet

- gyakorlati képzés képzőművészeti technikákból

- kiállítások szervezése

- együttműködés a Szolnoki Művészteleppel

0021 informatika emelt képzés

- az informatikán kívül kiemelt a matematika oktatása

- robotika

- felkészítés informatikai, mérnöki szakirányú továbbtanulásra

0022 köznevelési típusú sportiskolai képzés

- általános képességfejlesztés, sportági ismeretek bővítése

- kiemelt sportágak: atlétika, evezés, kajak-kenu, kosárlabda, labdarúgás, röplabda, vízilabda

- igény szerint az edzésekhez igazodó tanrend

0031 biológia emelt képzés

- a biológián kívül kiemelt a természettudományi képzés

- laborgyakorlatok

- felkészítés egészségügyi, agrár, környezetvédelmi szakirányú továbbtanulásra

2021. nov. 24. 17:03
 17/22 A kérdező kommentje:
Ezek a Széchenyi István Gimnázium szakjai. Valószínűleg a nyelvi képzését fogom megjelölni.
2021. nov. 24. 17:05
 18/22 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem, hogy van műveszeti szakgimnáziuma is, bár ez nem lényeges :D.
2021. nov. 24. 17:07
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze,nem is kell eldöntened ekkor sem,hogy mi akarsz lenni,ezt nem lehet elvárni egy 14 évestől.

Semmi baj,ha nem vagy biztosa abban,hogy jogra menjél-e.


Én speciel az irányultságodból adódoan vagy humán vagy egy nyelvi tagozatot tudnék neked jól elképzelni.


A "nemesebb" gimiktől,amiket fel is soroltál,még egyszer hangsúlyozom,ne félj!

Ha humán tagozaton leszel,senkit nem fog az érdekelni,hogy 3-as vagy fizikaból és kémiából,ha másból pedig tök jó vagy,gimnázium ide vagy oda.

Ha pedig ezek messze vannak,a koli sem egy ördögtől való dolog,vagy ha semmi áron nem vagy kolis, biztos vannak oylan közlekedési lehetőségek,amikkel lazán be tudsz járni a suliba.


Csak azért ne menj technikumba,mert az közelebb van,mert abszolút nem éri meg, távolság ide vagy oda.


Szóval ezeket összegezve,lehetőleg menj gimibe.

De a döntés a tiéd.


Minden jót,sok sikert és jó döntést kívánok!:)

Akármilyen kérdésed is lenne ezzel kapcsolatban, nyugodtan tedd fel nekünk!:)

2021. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#13 vagyok

Én ilyen nyelvi előkészítős osztályba jártam, szerettem, jól megtanították a nyelveket, mindkettőből 11.be felsőfokú nyelvvizsgát is tettem.

A nyelvi osztályokban általában (legalábbis nálunk így volt) komolyabban/szigorúbban veszik a törit és magyart, mert ugye végülis humán osztály. Úgyhogy ha humán beállítottságú vagy, akkor szerintem ez egy jó választás lehet, továbbá a jogi egyetemmel is kompatibilisebb :))

De természetesen nyolcadikban egyáltalán nem kell tudnod, hogy mit akarsz majd egyetemen tanulni, maximum tervezni lehet, de jobb nem elsietni, majd gimiben kialakul.

2021. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!