Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumba vagy Technikumba...

Gimnáziumba vagy Technikumba menjek?

Figyelt kérdés
Van a közelünkben egy gimnázium, ahová, ha jelentkeznék az emelt angol-német szakra mennék. Egyedül azért tartózkodom tőle, mert elég "híg" az iskola és "mindenkit" felvesznek. Lehet furán fog hangzani, de okosabbnak gondolom magam tőle. A másik pedig technikum, ami azért egy fokkal "komolyabb". 6 éves képzés a turisztika-vendéglátas, ahol angol-németet tanítanak vagy 5 éves képzésre mennék pénzügy-számvitelre, vagy vállalkozási ügyviteli ügyintézőnek, DE itt csak egy nyelvet lehet tanulni.(angol/német) Őszintén szólva fogalmam sincs mit csináljak. A pénzügy-számvitel eddig fel sem jött bennem, de anyukám tudna segíteni, mert könyvelő. 100%, hogy szeretnék egyetemre vagy főiskolára menni. Gondolkodtam a jogi egyetemen, de azt abból a gimnáziumból egyáltalán nem érzem esélyesnek. A turisztikáról már több ügyvéd is jött ki, mármint jogon tanult tovább, mert elvileg jó az oktatás. Csak engem az zavar, hogy 6 évig kell ott tanulnom, amíg a többiek már lassan elvégzik az egyetemet. A másik szak a pénzügy-számvitel és a vállalkozási ügyviteli ügyintéző. A legjobb barátnőm itt a pénzügyire szeretne menni. De ebből a két szakból én nem látom esélyét annak, hogy egy gazdálkodás és menedzsment szakon kívűl máshova felvennének. Nem áll távol tőlem, de egyszerűen nem tudom. Valami segítséget tudnátok adni? Ti hogyan döntenétek a helyemben?

2021. nov. 23. 18:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind ezt a sok segítséget!💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞
2021. nov. 24. 18:19
 22/22 anonim ***** válasza:
Gimnáziumba menjél mindenféleképpen, mert 4-5 év alatt szinte biztos, hogy változni fognak az elképzeléseid a jövődre nézve, hiszen addigra már sokkal tapasztaltabb leszel.
2021. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!