Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen végzettségeitek vannak?...

Milyen végzettségeitek vannak? És abban helyezkedtetek el, amit tanultatok?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy milyen szakmákat/szakokat tanultatok és mivel foglalkoztok.

2021. nov. 25. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
A 8 általánost kijártam (éppenhogy),azután felvettek egy szakmunkásba hogy eladói szakmát tanuljak,de az első 9.-ben megbuktam,azután a másodikban is,így kiraktak,azután fölvettek egy másik suliba szintén abc-eladói ismereteket tanulni,de 3 hónap után kiraktak,utána felvettek egy tanfolyamra megint csak eladóságot tanulni,de 3 hónap után otthagytam,később megint elmentem egy tanfolyamra megintcsak eladói szakmát tanulni,ott éppenhogy átmentem,utána elmentem pénztárosira,be is jártam rendesen,de a vizsga elején leléptem,később elmentem esti érettségire,de fél év után otthagytam.
2021. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Jelenleg érettségim van, a tavasszal tettem le, kereskedelmi szakon tanulok. Mivel nem tanultam tovább ezért 13.-ban OKJ-n vagyok. Ezt szeretném elvégezni és utána a szakmában elhelyezkedni vele.
2021. nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Bölcsész MA MA PhD

Gazdasági BSc, MSc, MBA

Adatanalitika MSc (folyamatban)

Menedzser vagyok egy multinál.

2021. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Földtudományi végzettségem van, de csak a Bsc-t csináltam meg, márpedig az Msc az igazi. Munkát keresek. Nem nagyon tudom merre lépjek, de próbálok hasznos skillekre szert tenni.
2021. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Sima szakmunkás 2 szakmával,az egyik rendes 4-éves képzés utána 2-éves képzésen még egyet elvégeztem mindkét szakmámban dolgoztam, az első céget ahol ácsként dolgoztam becsődöltették,utána elmentem gyárba majd asztalosként dolgozni az a cég most fog becsődölni, (belengették hogy kötelezővé teszik a cégnél az oltást, mindenki felmondott köztük én is) mivel a közeli gyárban valamivel több a fizu mint a szakmunkás minimál szerintem ott fogok maradni ameddig csak bírok, ha meg lerokkanok majd 45-50 évesen, vagy felkötöm magam, vagy halálra iszom magam, más nagyon nem játszik.



Gondolkodtam vállalkozáson, de olyan brutál módon megvan bonyolítva, illetve olyan brutál sokba kerülne hogy esélytelen. Meg hát az asztalos szakmát kinyírták teljesen, abba már nem is lenne értelme belefogni, az ács szakma szintén zenész.


Továbbtanulni meg szintén esélytelen/esélytelen volt, munka mellett se idő, se energia, örül neki az ember ha hazaér és alszik 6-7 órát, netalántán eszik ha éppen a hó végén még tud venni valamit.



Egy dolog biztos, ha valaki még tanul és nem kell dolgozzon szakmát semmiképpen se tanuljon, egyrészt fizikailag tönkremész totálisan,és ezt csak akkor veszed észre ha már teljes a KO, másrészt pénz valójában már nincsen benne, ha a válság most nem lenne se lenne.


Max akkor szabad szakmát tanulni ha valaki pénzzel tud segíteni vállalkozást indítani, meg az se árt ha van valaki állami szférában aki segít.

2021. nov. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Sok sikert kívánok Nektek a jövőben!

2021. dec. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!