Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a szociális munka szak?

Milyen a szociális munka szak?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék átjelentkezni egy másik szakról ide, mert a szociális szféra mindig is vonzott. Viszont sajnos erről a szakról nem sok konkrétumot tudok, és az ismeretségi körömben sincsenek szociális munkások, úgyhogy megpróbálok itt tájékozódni :) Annyit megtudtam, hogy már az első évtől kezdve rengeteg gyakorlat van: ez mit takar pontosan? Különböző szociális intézményeket kell látogatni? Mit kell csinálni a gyakorlat alatt? Ezen belül meg lehet választani az irányt (pl gyermekvédelem), vagy mindenbe bele lehet kóstolni, és a végén dönteni? Nehéz maga a szak?

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ezekre a kérdésekre válaszolni😊

U.i. Bocsánat utólag is, hogy egy picit kesze-kusza lett az írásom

21/L



2021. nov. 26. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz a szak, alacsonyak a ponthatárok. Siralmasak a kilátások ezzel a végzettséggel, nagyon kevés a fizetés. Idősek otthona, családsegítő,máltai szeretetszolgálat, hajléktalanszálló.. ezek a lehetőségek (de biztos van amit kihagytam) De más segítő szervezeteknél is el lehet helyezkedni.
2021. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, a fizetésekkel sajnos eddig is tisztában voltam, részben ezért is voltam bizonytalan, és emiatt is tettem fel a kérdést, hátha megtudok valami konkrétumot magáról a szakról,és hogy megéri-e az alacsony fizetések ellenére is. Na mindegy, még nézelődöm, a jelentkezési határidőig van még időm. A mostani szakomat úgyis most passziváltattam, hogy tudjak diákmelózni jövő szeptemberig.
2021. nov. 27. 10:46
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben választanék valami piacképesebb szakot, és mellette a szabadidőmben mennék önkénteskedni, sok szervezethez lehet menni segíteni.
2021. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Egy darab sz*rt nem ér a diploma. Van ismerősöm, aki elvégezte, dolgozott idősek otthonában minimálbérért, jelenleg sehol. Találj ki valami mást, ha normális munkahelyet/fizetést szeretnél.
2021. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diploma nem ér semmit, hanem a fizetés, amit keresni lehet vele. Sajnos. Az válassza ezt a szakot, aki tényleg elhivatott valamelyik terület mellett, és vagy nem zavarja, ha esetlegesen kevesebbet keres, mint azok, akiknek segíteni próbál, vagy akinek vagyonos a családja, mert jól élni nem fog ebből a fizetésből.
2021. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a szak különösebben nem nehéz, persze vannak itt is nehezebb részek, van, akinek pl a jog nehéz, van, akinek a pszichológia, ezekből van szigorlat is, szóval ezekkel nem árt megbarátkozni. Van, aki meg a szociálpolitikát utalja, nekem meg pont az volt a kedvencem. Viszont pl volt olyan kurzuson, hogy peremcsoportok és reszocializáció, na azon szenvedtem rendesen. Érdekes volt a téma, csak nagyon száraz.


Gyakorlat úgy igazából nálunk csak az utolsó félév volt, amikor már tényleg egy adott helyre kellett járni dolgozni, én egy anyaotthont választottam, azt nagyon szerettem.

Előtte pályaorientációs gyakorlatok voltak, ez igazából csak intézménylátogatás, annyi a célja, hogy megismerd a különböző területeket, pl voltunk idősek otthonában, hajléktalanszállón, több rehabon, két iskolában, ebből egy felnőttek általános iskolája volt. Most ennyire emlékszem, de biztos jártunk még pár helyen. Ezen kívül választható kurzus keretében voltak, akik fiatalkorúak börtönében dolgoztak, meg nagyon sokszor volt lehetőség önkéntesként különböző pályázati projektekben részt venni.


Nálunk talán a képzés felénél kellett modult választani, addiktológiát vagy gyermekvédelmet. A diplomaban ez nincs feltuntetve, annyi a szerepe csak, hogy legyen egy olyan terület, amihez kicsit jobban ért az illető, de most csak azért, mert én addiktológiát választottam, ugyanúgy dolgozatok gyermekvedelemben is, a gyakorlatom is ahhoz kapcsolódott, hiszen azt is tanultam.


A BA után szerintem érdemes MA-ra is menni, akkor már azért jobbak a kilátások. Sajnos én azt eltoltam, mert nappalira jelentkeztem, de közben elkezdtem főállásban dolgozni, és nem tudtam összeegyeztetni a sulival, olyan jól viszont nem kerestem, hogy a levelezőn ki tudjam fizetni a tandíjat.

2021. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Uu nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt!😊 Örülök, hogy egy olyan is írt, aki járt erre a szakra. Ha nem titok, azt még megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre jártál? Persze ha nem szeretnél, nem muszáj válaszolni😊 Én leginkább a pesti egyetemeket nézegetem amúgy, az Elte pl nagyon szimpatikusnak tűnik.
2021. dec. 2. 13:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze, nem titok, én a PTE-re jártam :)
2021. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En a miskolci egyetemre járok erre a szakra. Amúgy gx vannak nehezebb reszek de nem teljesíthetetlen a diploma megszerzése. A fizetés pedig januártól br 270 plusz 80 potlek kb nettó 220 ezer.azért jobban keres mint egy tanar, igaz nem sok de azert kozel sem minimálbér.
2021. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) Igen, én is ebben reménykedtem, hogy egy kicsit jobb lesz az anyagi megbecsültsége a szakmának, mert nagyon érdekel ez a terület.
2021. dec. 12. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!