Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg annyira nehéz a Jog,...

Tényleg annyira nehéz a Jog, mint ahogy mondják? Hogy épülnek fel a szemeszterek egy jogi tanszéken? Tényleg nehéz a római jog?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz. A római jog szórótárgy. A szemeszterek tárgyakból állnak, mintatantervben meg lehet nézni őket.
2021. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

mihez képest


egyetemenként van egy kis eltérés a tárgyakban, valahol valamit 2 félévig tanulnak, máshol 1 vagy épp ELTE-n már első félévben van hatályos jog (alkotmányjog), míg Győrben a Széchenyi Egyetemen második félévtől jön be a hatályos jog (ugyanúgy alkotmányjog)

a mintatantervben meg tudod nézni


nehéz a római jog, de nekem elsőben az volt a kedvenc tárgyam, a többin kb el tudtam volna aludni


ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban 🙂


-egy győri joghallgató-

2021. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Első és második félévben (a rj.) nehéznek tűnt, most a vége felé azt kívánom, bárcsak EGY vizsga annyi lenne, mint az a kettő együtt. :-)
2021. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
A #3-nak igaza van. Nekem két ismerősöm is járt jogra, s mindketten azt mondták, hogy a jogász képzés az évek előrehaladtával egyre nehezedik. Más szakokon aki az első másfél-két éven túljut, általában el is végzi, míg jogász képzésben az eleje nem annyira vészesen nehéz, de aztán később bedurvul. Még olyan hallgató is akad, aki negyedévben adja fel az egészet.
2021. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

A jog nehéz,de nem lehetetlen.

Az orvosihoz képest semmi

2021. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
5! Mindkettőt elvégezted?
2021. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulas ezerrel vizsgaidoszak nem kimel senkit, almatlan ejszakak

Ha birja az idegrendszered gyere

Udv egy joghallgato ;)

2021. dec. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
6: Nem az 5 vagyok, de kettőt is ismerek, aki mindkettőt elvégezte. Azért van náluk több jobb jogász, és szerintem orvos is. Jogvégzettként mondhatom, hogy a jog nagyon nehéz, és a terhelés tényleg progresszíven nő. És holnap egy új jogszabály, a tudás meg huss… Azért az orvosi nem ilyen.
2023. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!