Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Survey statisztika és adatanal...

Survey statisztika és adatanalitika Msc-vel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek. Milyen az oktatás és az elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés

Eredetileg gazdaságinformatikus leszek alapképzésben és tervezgetem fejben a továbbtanulást. Szeretnék data irányba haladni, de nem látom, hogy ez a felsőoktatásban hogyan jelenik meg.


Jól gondolom, hogy ez a mesterszak az, ami a legközelebb visz a területhez?


Aki ide járt, mesélnétek a suliról és később az álláskeresésről, elhelyezkedésről?


Mennyire kemény a suli és milyen állásokat pályáztatok meg utána?



2021. dec. 4. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatást nem tudom, csak annyit jegyeznék meg, hogy az kb. tökmindegy. A szakmát a Udemy-n fogod megtanulni (Kirill Eremenko és José Portilla kurzusain például) meg a Courserán Andrew Ng kurzusain. Illetve a “sztár könyvekből” (ISLR, ESLR, Bishop, Raschka, Géron stb.). Az egyetemnek bőven elég, ha a statisztika és matek részét megtanítják, ezt pedig feltehetően jól csinálják az ELTE-n meg a Corvinuson sőt a PTE-n is.


Az elhelyezkedésről annyit, hogy egy nap nyitottá tettem a Linkedinemet, másnap már özönlöttek az interjú-meghívások. 2 héten belül úgy találtam állást, hogy nem is pályáztam sehova.

2021. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A LinkedIn-en milyen pozíciót jelöltél meg, illetve mi a tapasztalatod, mely skillek voltak a legfontosabbak az elhelyezkedés szempontjából?
2021. dec. 4. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Skillek: haladó statisztika, machine learning, deep learning


Eszközök: Python, Numpy, Pandas, matplotlib, Seaborn, Scikit-Learn, statsmodels, Keras/TensorFlow, PyTorch – ezekkel már el lehet boldogulni.


Valami gyakorlat azért kell. De ezt könnyű megszerezni a survey statisztika szak mellett, el kell menni gyakornoknak.

2021. dec. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!