Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen végzettséggel lehet...

Milyen végzettséggel lehet matematikát idegennyelven tanítani magyar iskolákban?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy kétféle lehetőség van:

a) matematika és idegennyelv szakos tanári diploma (pl. matematika-német szakos tanár)

b) matematika szakos tanári diploma + idegennyelv-szaktanári végzettség (pl. matematikát német nyelven oktató szaktanári diploma)


A válasz(oka)t előre köszönöm!



2021. dec. 5. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez szép lenne, de a nagy tanárhiány miatt nekem azt mondta kéttannyelvű iskolában tanító ismerősöm, hogy nyelvtanárok, és megtanulják a tananyagot. Ami szerintem még egy földrajz vagy töri esetén oké, de a matek?
2021. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Miért akarsz te matekot magyar iskolában németül oktatni?

Nem elég ha magyarul szenvednek a diákok? Sokan még magyarul is alig értik meg a matekot, nem hogy egy tanult nyelven.

2021. dec. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Felsőfokú nyelvvizsga nem elég a matek tanári diplomához?
2021. dec. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
2-es, de okos, hát nem tudtad, hogy a kéttannyelvű iskolákban a magyar nyelv és irodalom tantárgyon kívül minden más tantárgy az adott idegen nyelven megy?
2021. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

#2


Pl. azért, hogy megtanuljanak azon a nyelven? Tudod, mint amikor külföldön élsz, és kénytelen vagy mindent az ottani nyelven megérteni és kommunikálni.

2021. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#4,#5

Én csak azt mondom, hogy ha még magyarul se értik meg a matekot a gyerekek, akkor minek erőltetni idegen nyelven nekik? :'D

Meg a legtöbb matekórán tanult dolgot nem is használod a hétköznapokban, legfeljebb ha olyan a munkád.

De hagyjuk felőlem gondoljátok azt, hogy minden is jobb ami nem magyarul van. :)

2021. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

#6

Én meg azt mondom, hogy még mindig nem érted. A kéttannyelvű iskolák lényege az idegennyelv tanítása. A legjobban úgy tudod megtanulni, ha mindent ezen a nyelven kommunikálsz, amit csak lehet.


Az, hogy neked kínai a matek, és magyarul sem megy, a te privát problémád. Aki már alapszinten képes egy nyelven komunikálni, az képes a matematikát is azon a nyelven tanulni. A matek készség pedig független a nyelvi készségtől.


"Meg a legtöbb matekórán tanult dolgot nem is használod a hétköznapokban, legfeljebb ha olyan a munkád."


Ugyanez elmondható az irodalomra, történelemre, biológiára, fizikára, kémiára, földrajzra, ének-zenére, stb.


Úgy tűnik, nálad nagyobb a probléma. Te az iskola lényegét nem érted.

2021. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Csatlakozom a 7-eshez. Nyilván ha valaki már általánosban is hülye a matekhoz, akkor nem kell kéttannyelvűbe menni. A kérdés nem ez volt. Amúgy ezekbe az iskolákba általában kitűnő tanulók mennek magas felvételi pontokkal, és nem az átlag diák. Nekem több ismerősöm tanult ilyen iskolában, és már külföldön dolgoznak vezető beosztásban. Azért mert te nem érted a matekot, attól még van akinek sikerül.
2021. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!