Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan teljesíthetnék jobban...

Hogyan teljesíthetnék jobban Anglisztikan?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves az ELTE-n és eddig úgy érzem,hogy baromi nehéz.Stabil angolom van,de mégis kevésnek bizonyul.Órákat tanulok és mégis csak hármast érek el vele...mit tegyek?Olvassak többet angolul vagy szerintetek milyen technikát alkalmazzak?

2021. dec. 6. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem annyira stabil az angolod, mint hitted, vagy nem vagy még hozzászokva az egyetemi tempóhoz. Nem tudom mit értesz órákig tanulás alatt, de ez a minimum, különben nemhogy hármasokat, de ketteseket SE kapnál, legfeljebb ha mázlista vagy. Többet kell tanulni, nincs mese. (Végzős vagyok ott, írj nyugodtan akár privátban ha konkrét kérdésed van)
2021. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a baj, hogy nincs stabil tudasod. A zh-kat meg lehet nezni és a hibakból lehet tanulni. Abbol tudhatod mi hiányzik mi megy mindig félre, illetve korrepetálásra is van lehetőség biztos talalsz az egyetemen belül is akár. De ha van olyan szaktársad aki jobbakat ir mint te kerd meg hogy hagy segitsen hogy mi csuszik el nalad mindig.
2021. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is anglisztikás vagyok (nem az ELTE-n), már végzős, de az egész képzés alatt azt éreztem, hogy nem vagyok ide való, nem megy, nem vagyok rá képes stb. Viszont én a saját magam és a te esetedben sem lennék biztos benne, hogy ennek feltétlenül a nyelvtudás az oka. Ezt persze neked kell érezned és szerintem elsőként ezt gondold át, hogy szerinted mi okozza a gondot, mi a probléma, mit érzel nehéznek stb., mert ez alapján lehet elindulni és megoldásokat keresni. Én pl. értettem az órákat, tudtam koncentrálni és jegyzetelni, értettem az olvasmányokat, meg tudtam írni a beadandókat, tudtam angolul tanulni, meg tudtam írni a vizsgákat stb., ezzel nem volt gondom. Jó jegyeim is voltak eddig, lekopogom. Viszont azt egyértelműen érzem, hogy még mindig nincsen elég rutinom a nyelvhasználatban (gondolok itt most a hétköznapi, kötetlen, spontán kommunikációra, mikor mondjuk vitáznunk kell órán stb.). Valamint változatlanul azt érzem, hogy nem vagyok olyan művelt, tájékozott és olvasott mint azt a tanárok elvárják vagy elképzelik... Egy mezei gimnáziumból érkeztem az egyetemre és soha korábban nem tanultam ilyesmit, nem követtem az aktuális politikai történéseket, nem olvastam sem kortárs sem klasszikus műveket, nem volt egy átfogó és mély tudásom a történelemről stb., ezt a "lemaradást" pedig az egyetem alatt nem tudtam bepótolni hiába voltak töri előadások stb. Nálunk a tanárok közül sokan csak az "érdekes" dolgokra akartak figyelmet fordítani az előadásaikon, illetve rendszeresen visszatérő mondat volt az "ah ezt már biztos tanulták, biztos tudják, biztos hallottak róla" miközben nem, egyáltalán nem volt meg az az alap tudásunk, ami ahhoz kellett volna, hogy megfelelően értelmezni tudjunk mondjuk egy regényt. Én igazából ezt érzem hiányosságomnak és szerintem nekem ez okozza a legtöbb nehézséget és ezen próbálok picit javítani.

Sokaknak szokott nehézséget okozni az, hogy idegen nyelven kell tanulni (most konkrétan a tanulásra gondolok, mikor kinyitod a füzetet, elolvasod, memorizálod stb.) és azt visszaadni a vizsgákon. Sokaknak az is nehéz, hogy az egyetem nagy váltás a középiskolához képest, mert más tempóban, más módszerekkel kell, más mennyiséget, más anyagot tanulni. Persze, nyelvi problémák is lehetnek akár. Sokan még nem találták meg azt a módszert, amivel a leghatékonyabban tudnak tanulni. Például én mindig saját, kézzel írt jegyzetet készítek az órai jegyzetemet és az olvasmányokból készített jegyzetemet összegyűjtve, illetve én szeretek akár kerek mondatokat is leírni, mert a rövidítéseket, a vázlatpontokat stb. nem jegyzem meg... ez időigényes, de nekem sokkal jobban bevált mintha mondjuk csak pontokba szedem vagy a tanár ppt-jéből tanulok (ha az van egyáltalán :D).

Szóval szerintem először azt próbáld meg meghatározni, hogy számodra mi okozza a nehézséget, mi lehet a gond. Én azt tudom még tanácsolni, hogy beszélj akár a tanáraiddal is, nézd meg a kijavított vizsgákat és beadandókat ha van rá lehetőséged, kérd ki a véleményüket, kérj tőlük tanácsot. Nem ELTE-s vagyok és nem tudom, hogy ott mi a helyzet, de nálunk ilyen esetben abszolút segítőkészek az oktatók és nyugodtan fel lehet őket keresni akár ilyen okból is.

2021. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igazán én azt érzem,hogy nem a nyelvtudással van baj.Mindent értek az órákon a nyelvtanom is jó.Lehet a mennyiség is sok nekem..melette svédet is tanulok és dolgozom is.Lehet az a probléma,hogy sok egyszerre és nehezebbek az elvárások. 3-4 között van a jegyem, nyilván ez a gimis 4.5 után eléggé fáj.

Amit írt az utolsó válaszoló az tényleg igaz lehet,hogy nehéz megszoknom,hogy minden angol nyelven van és nem elég magyarul összeraknom a fejemben,azt a papíron angolul kell.Nem voltam nyelvi tagozatos sem így csak az angol óráim voltak angolul.Abban bízok,hogy a sok belefektetett munkám majd megéri és talán az első év csak ilyen döcögősebb.Közben arra jutottam,hogy elkezdek olvasni könyveket angolul,hogy a szókincsem inkább a C2hoz álljon közelebb...Valami tippetek még van esetleg?

2021. dec. 8. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Az hogy mindent értesz, tök jó, és szükséges, de nem elégséges. A szövegértés, hallásértés passzív készségek. Ezen a szakon pedig elengedhetetlen, hogy aktívan is használd te magad a nyelvet, hogy spontán ki tudd magad fejezni angolul, szóban és írásban is. Szóval az olvasás tök hasznos, de igazából magát a beszédet és az írást is kéne gyakorolnod. Félre ne érts, nem azt mondom, hogy ne lenne stabil a jelenlegi nyelvtudásod vagy hogy baj lenne vele, de fejlesztened kell. Az olvasás önmagában nem elég ehhez, muszáj elkezdened aktívabban használni. Írj naplót angolul, találj beszélgetőtársat... stb.
2021. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Beszélni sokat szokták a munkahelyen miatt is ,de a naplózás az valóban jó ötlet,hogy gyakoroljam az írást.Koszi!
2021. dec. 8. 23:17
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Én a Károli anglisztikáját csináltam.

Úgy éreztem, hogy biztos tudással jöttem, azonban az első évben hármasokat szereztem és leszólták a kiejtésemet. Én viszont nem adtam fel, és most én vagyok az egyik legjobb. Ne csuggedj. Ha van lelkesedésed, és kitartóan fejleszted magadat, annak meg lesz a gyümölcse.

2022. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!