Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy szabadon választott tárgy vizsgájára nem megyek, így nem teljesül a tárgy?

Figyelt kérdés

Sziasztok, államin vagyok és felvettem egy szabadon választható tárgyat, hogy minél hamarabb letudjam őket. Sajnos ezt az egy tárgyat valószínűleg nem fogom tudni teljesíteni (persze megpróbálom a vizsgát, de szerintem nem jön össze)


Kövi félévben nem is venném fel a tárgyat, ilyen esetben történik valami?


2021. dec. 11. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, történik valami. Nem lesz teljesítve a tárgy.
2021. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Persze.

Teljesíthetsz helyette másikat, hogy meglegyen a szabvál kredited.

Természetesen az átlagodba beleszámít elégtelenként, például kollégiumi felvételihez vagy tanulmányi ösztöndíjhoz.

Ha esetleg újra ezt a szabvált vennéd fel, az újrafelvételért fizetned kell.

Ja, ha nem adod le a felvett vizsgaalmkalmat időben, azért is van néhány ezer ft pénzbüntetés.

2021. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# azt gondoltam lol

2# "Természetesen az átlagodba beleszámít elégtelenként" oof na az már gáz


Köszi a válaszokat!

2021. dec. 11. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

#2 Nem tudjuk, melyik egyetemről van szó, szóval légy szíves ne írj már le általánosként olyan dolgokat, amik teljesen egyetem-specifikusak!!

"Ha esetleg újra ezt a szabvált vennéd fel, az újrafelvételért fizetned kell." Nálunk pl. ilyen nincs!

"Ja, ha nem adod le a felvett vizsgaalmkalmat időben, azért is van néhány ezer ft pénzbüntetés." Ilyen sincs, egyszerűen a vizsga kezdete előtt 24 órával már nem lehet leadni.

Szóval máskor ilyen esetben írd oda, hogy melyik egyetemről beszélsz.

2021. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, akkor ne menj vizsgázni és nem fog beleszámítani a jegy... Viszont ahol a felvett kredittel osztanak le, ott beleszámít nyilván a kreditértéke.
2021. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!