Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez plágiumnak számít ettől...

Ez plágiumnak számít ettől függetlenül?

Figyelt kérdés

Szakdogában hogyha angol könyvből fordítottam sgy bekezdést és úgy írtam bele magyarul és a plágiumfelismerő nem érzékelte hiszen nem ugyanaz a nyelv, attól ez még plágium és meg is szokták nézni?

Csak mert sok embertől hallom hogy simán lefordítanak angol cuccokat és kb fordítóból kimásolják és azt illesztik be.



2021. dec. 11. 18:55
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Természetesen lehivatkozva
2021. dec. 11. 19:01
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehivatkozod, miért lenne plágium?
2021. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert gondolom ez csak egy bekezdés mondjuk, nem onnan másoltál ki oldalakat lefordítva egy az egyben és hivatkoztál is, szóval nem lesz vele gond.
2021. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Neem,ez csak a szakdogám első bekezdése,mert nem tudtam máshogy elkezdeni és az első bekezdést nagyon nehéz volt megírni:D

Még 1-2 bekezdésben köszön vissza ilyen fordítás,de ennyi. Saját interjús kutatás is van benne.

2021. dec. 11. 19:20
 5/40 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező: te baromian nem vagy képben! Ideje lenne képbe kerülnöd a plágium fogalmát illetően!
2021. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Akkor úgy nem gond. Jópár éve volt valami botrány, kiderült, hogy az egyik politikus a szakdolgozatát nem is ő írta, csak lefordított idegen nyelvről egy már készet és azt adta be sajátjának. Na az úgy plágium, hiába ő fordította. Komplett oldalaknál is az lenne, de 1-1 bekezdésnél ez nem probléma.
2021. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként akár oldalakat is idézhetsz (akár fordítva, akár egy az egyben): ha lehivatkozod, nem lesz plágium - csak hát ugye ha mondjuk 100 oldalból 80 idézet, akkor az csak 20 oldal saját munka, és ez gond lehet, ha mondjuk 80-100 oldal terjedelem az elvárás.
2021. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a gond, hogy túl nagy terjedelmű volt az idézet, hanem az, hogy el akarta titkolni, hogy idézetről van szó, vagyis hogy igaziból így

"a szakdolgozatát nem is ő írta".

2021. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Amúgy a saját munkám az az interjú.

És ugye ott is van hivatkozás az interjú alanyonmal. Akkor az nem is saját kutatás? Mert más önálló fejezetem nincs.

Bocsi teljesen el vagyok ceszve,a konzulensem végig lesz@rt,még most leadás előtt egy nappal sem tudom elérni.

2021. dec. 11. 19:30
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Leadás előtt egy nappal már mindegy. :)

Add csak le, aztán lesz, ami lesz.

2021. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!