Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történne ha egy tanuló az...

Mi történne ha egy tanuló az érettségi napjain beteg lenne és tényleg nem tudna bemenni megírni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 19. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Igazgatói engedéllyel duplán szóbelizhet helyette.
2021. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ősszel mehet pótérettségire. Azt az évet továbbtanulás szempontjából viszont már bukta sajnos.
2021. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Sajnos akkor ősszel mehet pótolni.
2021. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Istenem, f*otok nincsen róla, de azért hozzászóltok, meg lenulláztok! Azt se tudjátok, melyik rendelet vonatkozik ide, sőt azt se, hogy egyáltalán rendelet szabályozza az érettségit! Kérdező, nyugodtan hihetsz nekem akkor is, ha minden hülye lenulláz, érettségi elnök vagyok! A többieknek meg fogalmuk nincs az érettségi jogi szabályozásáról!
2021. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
#4 Na jó, de melyik előző válasz a tiéd? :D
2021. dec. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Én meg miniszterelnök vagyok xdxd
2021. dec. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

24. § (1) * Ha a vizsgázó az írásbeli vizsgáról fel nem róható okból elkésik, távol marad, a megkezdett vizsgáról engedéllyel eltávozik mielőtt a válaszadást befejezné, az adott vizsgatárgyból pótló vizsgát tehet.

(2) * Ha a vizsgázó az írásbeli vizsgáról felróható okból elkésik, távol marad, vagy a vizsgáról engedély nélkül eltávozik, az adott vizsgatárgyból javítóvizsgát tehet.


(3) E § alkalmazásában a vizsgázónak fel nem róható ok, minden olyan a vizsgán való részvételt gátló esemény, körülmény, amelynek bekövetkezése nem vezethető vissza a vizsgázó szándékos vagy gondatlan magatartására.


(4) Az első bekezdésben meghatározott esetben


a) * az igazgató - ha ehhez a feltételek megteremthetőek - hozzájárulhat ahhoz, hogy az adott vizsganapon, vizsgaidőszakban a vizsgázó pótló vizsgát tegyen,


b) * az engedélyben meg kell jelölni a hiányzó vizsgarész pótlásának formáját. Ha nincs lehetőség az adott vizsgaidőszakban írásbeli vizsga letételére, engedélyezhető az írásbeli vizsgarész szóbeli vizsgarésszel történő pótlása. Ebben az esetben a vizsgát a 37. § (3) bekezdése szerint kell megszervezni és minősíteni,


c) * a vizsgázó kérésére a vizsga megszakításáig az írásbeli vizsgakérdésekre adott válaszokat értékelni kell,


d) * ha az adott vizsgatárgyban nincs szóbeli vizsgarész, az igazgató a Hivatal, valamint a kormányhivatal egyidejű és azonnali értesítése mellett engedélyezheti, hogy a vizsgázó az adott vizsgatárgy helyett másik vizsgatárgyat válasszon. Amennyiben a vizsgázó új vizsgatárgyat választ, ám annak írásbeli vizsgája már lezajlott, az írásbeli vizsgát szóbeli vizsgával pótolhatja.

[link]

2021. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Azért elég elkeserítő és demotiváló, ha valaki érettségi elnökként egy köztudottan néha akár igazságtalanul pontozó oldalon képes ennyire dühbe gurulni pár leszavazástól, és egy ilyen alpári stílusú kommentet megírni.
2021. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen az oktatási rendszer is 😅
2021. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Ezen az oldalon nem érettségi elnök vagyok, hanem szabadidejét töltő magánember, okoska! Elég alacsony az ingerküszöbe kegyednek, ha a f* már alpári! Én itt nem ilyen alpárisággal szoktam találkozni! Amúgy meg baromian nem a saját pontértékem érdekel, hanem az, hogy hamis információ tűnik fel valódi színben és a valódi hamisban. Valamint az, ha hozzáértés nélkül válaszolnak ténykérdésekre hibásan.

A motivációját meg mitől vettem el? Mindenesetre könnyen ment!

2021. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!