Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék halasztani, hogyan...

Szeretnék halasztani, hogyan működik ez pontosabban? (egyetem)

Figyelt kérdés

Első félévem a PTE MIK-en, érdekel a szak de nem sikerült felvenni időben az egyetemi tempót, eléggé elszúrtam azzal, hogy nem készültem rendszeresen és valószínűleg csúsznék is két fontos tárggyal. Szeretném halasztani az egészet, nem tudom még, hogy lenne a legjobb. Most az van a fejemben, hogy hagynám az egészet pihenni, és vagy szeptemberben tiszta lappal újrakezdeném, vagy keresnék egy tanfolyamot és otthagynám végleg az egyetemet.


Ilyenkor mit érdemes tenni? Befejezzem ezt a félévet, így lesz igazolásom a teljesített tárgyakról, és passziváltassak a következő félévben? ( a tárgyakat amikkel csúszok úgyis csak szeptemberben vehetem fel, ha jól tudom). Ilyenkor az a félév nem számít felhasználtnak, igaz? Így akár utána mehetek tovább vagy ki is iratkozhatnék visszafizetési kötelezettség nélkül (államin vagyok)?



2021. dec. 20. 12:07
 1/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
TO-n vagy a patronálódtól érdeklődd meg szerintem úgy a legjobb.
2021. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha államin vagy és az első félévben, ha most hagyod abba akkor az első félévet nem kell visszafizetni. Viszont ha később hagyod abba, akkor vissza kell fizetned a féléveid árát. Ha például a szakodon 240ezer egy hónapra a tandíj, és egy év után mondod hogy helló, akkor ugye az első félévet nem kell, a másodikat viszont igen. Ha két év után mondod hogy helló, akkor 3 félévet kell visszafizetni vagyis 3x240ezret.
2021. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem kell zsebből visszafizetni a tandíjat, csak Magyarországon le kell dolgoznod azt az összeget, amennyibe került az oktatás. Nekem pl. jött levél nemrég, hogy az előző szakommal kapcsolatban 0 ft tartozásom van, mert ledolgoztam.
2021. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt akkor is le kell dolgozni sajnos ha végigjárod.
2021. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!