Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindig is érdekelt egy kérdés....

Mindig is érdekelt egy kérdés. Az iskolai menzával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Emlékeztek ti is , hogy sokszor repetáztunk az ebédből. Mondok egy példát: bolognai spagetti, milánói. Az első adagot úgy kaptuk meg, hogy tészta külön, rajta a mártás, rajta a sajt. A repeta viszont össze keverve került a tányérra. Akkor mi a visszavitt maradékot kaptuk meg? Ami másnak a tányérban maradt? Nem tudom elképzelni, hogy a repeta miért nézett ki máshogy, mint az első adag. És hidegebb is volt. Nyilván megettem, túl éltem , finom is volt, de érdekel , hogy a boldog tudatlanságot vajon kihasználták a konyhásnénik, vagy csak valamit félre értek.
2021. dec. 22. 06:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a maradékot külön edényekbe, vödrökbe gyűjtötték.

Ésszerűség, mert akkor már nem kell külön vacakolni a tálalással, két nagy edényt már el tudtak mosni, és kevesebb helyet foglalt.

2021. dec. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nem lehetetlen, hogy a „moslékot” kaptad meg, én tudok egy konkrét iskola konkrét esetéről, ahol ez egyszer megtörtént, ráadásul az indok is nevetséges volt; a központi konyháról fele adag kaját küldtek, és ahelyett, hogy szóltak volna, hogy küldjenek még, inkább megoldották „okosba”, és a második turnus az első maradékából is kapott, és ezt a „rangidős” konyhás döntötte el így. A szomorú ebben az esetben az volt, hogy az a konyhás, aki ugyan asszisztált ehhez, mégsem volt hozzá gyomra (pláne úgy, hogy a saját gyereke is ugyanazon a menzán ebédelt), jelezte az iskola igazgatójának a dolgot, aztán hogy-hogy nem a következő hónapban ez a konyhás már nem dolgozott ott. Ügy nem lett belőle, ki sem nagyon tudódott. Mivel bizonyíték nem volt rá, nem is nagyon firtatta senki.


Ettől függetlenül furcsa, amit írsz, mivel emlékeim szerint a milánóit és a bolognait mindig már összekeverve tálalták, persze lehet, hogy nálatok így volt. Amit írsz, arra az is magyarázat lehet, amit az 1-es is írt, hogy a kondérok alján lévő tésztát/szószt egy tálalóba tették összekeverés után, és úgy könnyebb volt adagolni is, viszont az elején ezt nem tudták megtenni hely híján (eredetileg van 2 tele kondér, később van két fél kondér, így az egyikben lehet kevergetni). Persze valószínűbb az, hogy moslékot nem ettetek, de a fenti példa is mutatja, hogy sajnos nem lehetetlen ez sem.

2021. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!