Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lesz a vallásoknak...

Meddig lesz a vallásoknak uralkodó szerepe? Lehet-e, hogy mást találnak ki helyette?

Figyelt kérdés
Nem a vallás ellen ágálok, hanem a vallások nevében ember által elkövetett rémtettekre. Egy általános misztikum, mely hihető elemeket tartalmaz az ember meghatározó szerepével kapcsolatban az Univerzumban, lekövetkeztethető lehet egy olyan tan, mely az Univerzum működésének legfőbb törvényét helyezi isten helyébe. Én elfogadnék egy ilyen lehetőséget, még ha kereszténynek születtem is. A mai embert nem lehet meggyőzni azzal, hogy fogadd el, ahogy van, anélkül, hogy kételkedne.

2021. dec. 29. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Jézus megígérte, amíg ember lesz a Földön, a kereszténység is fentmarad.
2021. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

A vallást a tudatlan tömeg (alacsony szellemi szint) miatt szükséges.

Viszont a papság visszaélt mások tudatlanságával.

Természetesen reformra van szükség. Ez lenne az evangélium ismeret. Viszont, akkor összeomlana az egyházi rendszer.


“Ne építsetek az én atyámnak templomokat,

mert az én atyám temploma a Világ.”


„ És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, akik a gyülekezetekben és az utcák szegletein fennállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.


Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván.

Máté evangéliuma 6:6.”

2021. dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Kifejtem a 2. válaszomat, hogy az ostoba leszavazó is feltudja fogni.


Nem a kereszténység a lényeg, ami a dogmák, liturgiák, bálványimádás gyűjtőhelye. Tiszta középkor.


Jézus nem volt keresztény, ezt fontos megérteni, nem is akart vallást.

A lényeg, Jézus tanítása. Életvezetés és megfelelő lelki és fizikai állapotba hozás, hogy a názáreti tanítását követő egyesüljön az Úrral. Ez lenne a lényeg!


Viszont akkor a keresztény egyháznak már semmi jelentősége sem lenne. Nem is kell.

2021. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Kis buta. Ha a keresztény egyházak nem lennének, akkor hol tanulnád Jézus tanításait, hova járnál gyakorolni a vallásod, ki emlékezne arra, hogy kétszer évvel ezelőtt itt volt?
2021. dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Te ostoba 4-es válaszoló. 😂😂😂


Nem kell járni a templomba ahhoz, hogy gyakorold Jézus tanítását.

Ott van maga az élet, mert a cél Jézus tanításának hasznosítása a hétköznapokban. Ilyen selejtekkel van tele az egyház.


Ha nem tudnád, létezik olyan, hogy internet, fent van az összes evangélium blogokon is.


Te egyszerű ember.

2021. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4-es dinga.

Amúgy tipikus példája vagy az agyatlan, gondolkodni nem tudod hívőnek.


“Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet néked nyilván.”


Az a baj, hogy gondolkodás, kérdezés nélkül ismétli az agyatlan hívő, amit a pap mond. Nem figyel, nem elemzi az evangéliumokban leírt Jézusi tanításokat. Te agyatlan… 🙈

2021. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ott van az internet? Kétezer évvel ezelőtt hol volt internet? De még ötven évvel ezelőtt sem. Az egyházi miséknek pontosan az a lényege, hogy a hívők közöss~vet alkossanak. A papok a pásztorok, te pedig a birka.
2021. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Írtam, hogy reformra van szükség. Jelen helyzetről írtam. Még szöveget sem tudsz értelmezni.

Amúgy igazad van az utolsó mondatoddal kapcsolatban.


A papok a pásztorok, TE pedig BIRKA. 😂🙈

2021. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: sajnálom, hogy nem hiszel Istenben, s ezért egy teljesen más világképpel nézel a világra, remélem ez majd vmikor változni fog
2021. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jézus legfontosabb tanítása nem más, mint az egyetemes szeretet és elfogadás. A szeretet kéne, hogy törvény legyen inkább. Az első keresztények teljesen máshogy gondolkodtak, mint később a középkorban tették azt az intézményesített egyházban.


Egy hívő :)

2021. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!