Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járna valami negatívummal, ha...

Járna valami negatívummal, ha a második félévemben felvenném a "kötelező" 5 szabadon választható tárgyat?

Figyelt kérdés

Csak azért, hogy gyorsan letudjam ezeket.

Vagy célszerű, hogy pl felvennék 3-at, és a harmadik félévben 2-őt?


(hat féléves az egyetem, államin vagyok és államin szeretnék maradni)


2022. jan. 3. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szabválokat utolsó félévre hagynám, hogy több időd legyen ZV-re meg szakdogára.

Amúgy bármikor felveheted különösebb negatívum nélkül

2022. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor veszed fel őket, amikor csak szeretnéd. Csak ne vállald túl magad.
2022. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megnézni, hogy mintatanterv alapján hány kredited lesz egy-egy félévben, szabvállal és anélkül. Nálunk pl van olyan félév, amikor az ajánlott szabvál felvétellel van meg a 30 kredit, ilyen szempontból van jelentősége, mert bizonyos átlagokhoz (kreditindex pl) a 30 kredittel osztanak, szóval ha nincs meg, mert már letudtad a szabválokat, akkor rosszabb lesz kicsivel az átlagod, tanulmányi ösztöndíjat nálunk a KKI alapján adják. Egyébként ezen kívül szerintem mindegy, a lényeg, hogy a meghatározott mennyiség kreditben legyen meg, akkor veszed fel amikor akarod, de megszakadni sem érdemes, még ha lájtos tárgy is, azért 5+ az nem kevés. Én minden félévben 1 vagy 2 szabvált vettem fel, aztán annyira bejöttek, hasznosakat fogtam ki, hogy már régen megvan, de még mindig felveszek 2-3-at. 😁
2022. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!