Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE ÁOK vélemények/tapasztala...

SZTE ÁOK vélemények/tapasztalatok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok végzős és mindenféleképpen orvosira szertnék menni. A SOTÉra nem mert nem szeretem Budapestet, de a többi egyetemről szívesen hallanék tőletek beszámolókat, hogy megkönnyítse a döntésem. Főként az SZTE vagy a PTE érdekelne.

Köszönöm



2022. jan. 3. 18:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Én TTIK-s vagyok Szegen de volt szerencsém beszénelni egy orvos hallgatóval.Ahogy kivettem a szavaiból,ő elégedett volt az oktatás színvonalával. Ha jól emlékszem talán még 1 tárgyból bukott is,így volt csúszója.Szóval ha esetleg Szegedre jössz,ne számíts arra ,hogy könnyű lesz.Bár ezt gondolom Pécsen se lehet túl egyszerű.
2022. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi képzes egyseges. Barhova mész nehéz dolgod lesz. Hiresen nehez persze Pest, de ugy gondolom ez a kepzes mindenutt nehez. En a helyedben a közössegi életet, tavolsagot, albéet/kollegiumi arakat hasonlitanam es ugy döntenek.
2022. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én fogorvosira járok a PTEre viszont a barátaim által van rálátásom az általános orvosira is, valamint az első években van velük együtt közös tárgyam is. Én nagy szívvel tudom neked ajánlani Pécset, szerintem hihetetlen jó a közösségi élet, illetve rengeteg jó programot szerveznek nekünk. Ami tetszik, hogy minket nem azonnal dobtak a mélyvízbe, mint pár SZTEs ismerősömet, ahol azonnal anatómiával kezdtek. (Persze itt is van nehezebb tárgy és jóval többet kell készülni a vizsgákra, mint egy érettségire készültél, de szerintem teljesíthető) Koliba viszonylag nehéz volt idén bekerülni szerintem, viszont az albérlet árak nem vészesek 25-50ezer forint közt van egy szoba az egyetemhez elég közel is. Ha kíváncsi vagy az elsőéves tárgyakra szívesen írok róla neked, vagy ha van még más kérdésed írj privàtban. :)
2022. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld💕
2022. jan. 3. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is POTE-ra járok , ez az 5.évem itt papíron( gyakorlatilag negyedéves vagyok az anatómia intézetnek köszönhetően). Pécsi vagyok, így első sorban ez jött szóba, de SZOTE-val is szemeztem. ( olyan szép város Szeged , Pécs ellentétje) Végül maradtam itthon, mert így nem kell utazni és anyagilag is jobban járok . Amit te is vegyél figyelembe, az a távolság : sok pénz az utazás és nagyon megterhelő tud lenni. A négy orvosi egyetem között nincsenek nehézségbeli és színvonalbeli különbségek . Vannak tárgyak , amiket pici máshogy oktatnak vagy éppen más a számonkérés. Kinek mi a nehezebb( tesztes vizsga vagy szóbeli tételek , most már azt mondanám, hogy a szóbeli vizsgák korrektebbek tudnak lenni.)

Itt tényleg bevezetés az első szemeszter, bele tudsz kóstolni az egyetemi létbe és van átvezetés a gimi után . Nincs lelki megterhelés, nincs akkora stressz még. Viszont cserébe pl. másfél év van az anatómiára, ami nekem kevés volt.( jó lenne egy ismétlő félév szerintem .) 2-4.szemeszterek számomra borzasztóak voltak, főleg az anat miatt, de itt a biokémia is a szivatás szinonimája lett. A harmadév számomra pozitív csalódás volt, jó jegyeim lettek és dicséreteket is kaptam vizsgák során . :D

Azt az évet szerettem eddig a legjobban.

Pécsett amúgy minden szinte egy helyen van: az elméleti intézetek és a legtöbb klinika, csak pár van messzebb és azok nagy része sem vészesen távol .

Egy csomó beruházás volt/van most az egyetem területén, ami már nagyon kellett.

Közösség élet pedig attól függ , hogy mire vágysz, te milyen ember vagy, milyen a csoportod.

Ha bármi kérdésed van még, akkor kérdezz nyugodtan .:)

2022. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm💕 Péccsel is szemezek de nekem az jóval messzebb van és egy ismerősöm sem megy oda
2022. jan. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!