Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre , művészeti szakra...

Egyetemre , művészeti szakra , amelyre kérnek verseket is , felvételinél a verseknek egyedinek kell lenniük, vagy csak fel kell mondani valami ismertebb költő versét?

Figyelt kérdés

Pl a színész felvételihez.

Kell írni verset , bemutatni hogy tudsz kreatív lenni , vagy valami hasonló.

Vagy mint eddig , csak föl kell mondanod valakinek a már meglévő versét?


A válaszokat előre is köszönöm.



2022. jan. 5. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyesen kell vinned klasszikus és kortárs alkotók verseit. Ha egyébként ügyesen írsz verset, akkor vihetsz 1 sajátot is szerintem. De ne tedd ezekkel tele a listád, mert ők pont arra kíváncsiak, hogyan tudod más emberek szövegeit előadni.
2022. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem , mert gondolom kell egy kis kreativitás is a művészeti szakokhoz.


És ha meg kérdezik ki a költő , akkor mit kéne mondani ?

Ha mondjuk nem éppenséggel tetszik nekik?

Én vagyok a kontár aki ezért a versnek nevezett dologért felelős ?


Amúgy örülnek annak ha nem a legismertebb költők versei közül adnék elő párat, hanem valami egy vagy pár fokkal ritkábban látott verseket.

Mondjuk , nem Magyar költők versét?

2022. jan. 5. 22:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem vigyél vegyesen, saját, ismert költő, nem túl ismert, legyen változatos.

Az meg hogy örülnek neki vagy nem az mind a bizottságtól függ, vagyis a felvételiztetőktől mindegyiknek más a kedvence, de úgyse az alapján döntenek hanem az alapján, hogy mennyire vagy tehetséges.

2022. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!