Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova lenne érdemes egyetemre...

Hova lenne érdemes egyetemre jelentkezni, és milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki, villamosmérnöki vagy még talán járműmérnöki jöhet szóba.


A BME-re viszonylag sok pontot kérnek, és nem tudom bejutnék-e a pontjaimmal.

Óbudai Egyetem Alba Regia van a legközelebb hozzám, és ott a ponthatárok bőven a BME alatt vannak, hasonlóak az összes többi egyeteméhez. Viszont sokan szídják, ugyanez a helyzet a dunaújvárosival, viszont az is szóba jöhetne.

Aztán végső soron a győri Széchenyi vagy a veszprémi Pannon egyetem.

Illetve az Óbudai Egyetem budapesti iskolája is szóba jöhet, nem tudom mennyire eltérő a színvonal a fehérvárihoz képest.


Elsősorban inkább a gépészmérnökit szeretném, mivel a villamosságot kevésbé érzem magamhoz közel. A járműmérnöki helyett pedig a tanáraim inkább a gépészmérnököt ajánlják, mivel az univerzálisabb, több lehetőség van vele az elhelyezkedésre.


Elvileg 355 pontom lesz körülbelül, szóval ezzel kell számolnom, és ha jól tudom 6-ot lehet megjelölni.


Előre is köszönöm ha tudtok pár szót ejteni ezekről az egyetemekről, vagy akár valamiféle sorrendet felállítani.



2022. jan. 6. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha gépész a cél, akkor BME vagy ME a legjobbak a szakmában. De az óbudai is teljesen jó, ha az van közelebb. Az Óbudai elődje is régi, klasszikus főiskola volt a gépész szakmában. Ha vidéki egyetem, akkor azt nézd, hol van olyan NAGY német multi, ahová be tudnál jutni gyakornoknak, szóval mondjuk célszerűen Győr, Debrecen vagy Kecskemét (ha már egyszer nem Miskolc, mert mondom, az a #2 az országban a BME mögött).


Ha villany, akkor BME vagy Óbudai. Ez utóbbi is régi, klasszikus intézmény ("Kandó"), nincs vele semmi gond. A fikázásokkal ne foglalkozz, itt is lehetsz nagyon jó mérnök, ha szorgalmasan tanulsz, kijutsz Erasmussal ösztöndíjra valami jobb európai egyetemre, és jó helyen vagy gyakornok és ott jó dolgokat csinálsz. És főleg ha ráfekszel a programozásra is, és megtanulsz rendesen programozni (villanyászoknak a C++, Go és Rust fekszik szerintem manapság a legjobban, mellé meg valami scriptnyelv mondjuk célszerűen Python).

2022. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A BME-t én is szívesen előre raknám, csak nem tudom hogy ezzel a 355 ponttal van-e esélyem bejutni. Talán azt elsőnek, és másodiknak az óbudai egyetemet.


Programozni valamilyen szinten egyébként is megszeretnék tanulni, mivel érdekel.

2022. jan. 6. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Óbudai is nagyon jó. Ha nem BME akkor írd be nyugodtan azt.
2022. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben.

És ha beírom előre a BME-t, és oda tegyük fel nem vesznek fel, az nem számít a jelentkezésnél, hogy mondjuk az OE-t, csak a második helyre raktam és nem az elsőre?

2022. jan. 6. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Miből van emelt érettségid? Hogy sikerült?
2022. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

autó- és repülőgép szerelési ismeretek. Mikor jelentkeztem autószerelőre, akkor erre a 4 évre épült rá ahol érettségit is szereztem, szóval ez volt a szakmai tárgy.

50%-os lett most tavasszal, nem a legjobb talán, de plusz 50 pontot már ad.

2022. jan. 7. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Én a BME t kerülném mert azt is mwgbánod hogy megszülettél, sok a felesleges copatás
2022. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít mit hányadik ak írsz, ha nincs meg a pontod a BME-re az Óbudaira meg igen, felvesznek. De tényleg nem biztos, hogy megéri a BME.
2022. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet csinálni a BME-t csak szorgalom kell hozzá. Amúgy BME gépész az elmúlt 2 évben 330 pont volt szóval simán van esélyed.
2022. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!