Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában hogyan működik...

Középiskolában hogyan működik a bukás év végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsőként leszögezném, hogy én nem vagyok érintett az ügyben.

Viszont pár osztálytársam annál inkább. Még nem tudjuk a félévi jegyeket, de a szorgalmuk alapján nem fognak tudni javítani év végéig. És ez egy elég nagy megbélyegzés a részemről, mert mindenki változhat… És kívánom hogy javítsanak addig. De ha tételezzük fel, buknának x mennyiségű tantárgyból, akkor ez hogyan működik?

Pl. 4 tantárgyi bukás után nincs pótvizsga, biztosan buksz? Vagy mi a szabály erre?

Szakgimnáziumba járunk, nem tudom hogy ez bármit is számít-e.


Köszönöm a segítséget!



2022. jan. 6. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A félévi semmi. Ha év végén bukik legalább háromból, akkor osztályt kell ismételnie, ha max. kettőből, akkor meg pótvizsgán javíthat augusztus végén.
2022. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Attól is függ, h miből buknak. Nálunk pl csak a fő tantárgyak számítottak, matek-töri-magyar stb, amiből érettségi van, ha mellékes tárgy volt, akkor az nem számított, de abból is pótvizsgázni kellett. A pótvizsga meg ált. elég könnyű volt.
2022. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Attól is függ, h miből buknak. Nálunk pl"

Most nincs kedvem utánanézni, de szerintem ez törvényileg van szabályozva, nem az iskolán múlik...

2022. jan. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

én csak hirtelen rágugliztam erre

(7) Javítóvizsgát tehet a vizsgázó, ha


a) a tanév végén - legfeljebb három tantárgyból - elégtelen osztályzatot kapott,


stb


forrása

[link]

2022. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
és ki az a petroczigabor?
2022. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
én csak rákerestem, és az első találatok között volt. :) nem tudom, lehet, hogy valami tanár, vagy ilyesmi.
2022. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És csak úgy elhiszel bármit bárkinek, aki "lehet, hogy valami tanár, vagy ilyesmi", magyarul akiről fogalmad sincs, hogy kicsoda, de még ha tanár is: simán tévedhet, nem?
2022. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
jÓvanna, de attól még lehet, jót linkeltem, és lehet, hogy az illető hiteles forrásból vette; pl lehet,hogy ő oktatásügyis, pl a hivatalban is dolgozhat akár; úgyhogy ne aggódj; aki szeretné, az utánajárhat; de szóval én nem értek ezekhez a dolgokhoz. de ha valami egy konkrét jogszabály, akkor annak utána lehet nézni hivatalos weboldalakon is, szóval ellenőrizhető, hogy máshol is ugyanazt írják-e, tehát ne aggódj. Nem néztem amúgy, hogy honnan linkelem.
2022. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!