Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben kibuknék, mi lenne...

Amennyiben kibuknék, mi lenne a legreálisabb döntés?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, szakgimnazista, informatikai szakirányon tanulok, 11. osztályban. Nos az igazság az az, hogy rettenetesen rühellem magát a szakot, nem melleseleg eléggé hadilábon állok a reál tantárgyakkal. Bármennyire is próbálok ellene tenni, matekból valószínűleg bukás lesz annak ellenére, hogy magán tanárhoz járok.

Ha kibuknék, mit gondoltok mi lenne a legracionálisabb döntés? Maradni semmiképp sem szeretnék, viszont a szüleim nagyban ellenzik az esti tagozatos gimnáziumot, lehetőségeimhez mérten 9.-ben sem szeretném újra kezdeni a középiskolát, 17 évesen 9.ben..



2020. márc. 11. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

akkor menj el egy ingyenes OKJ képzésre:

Érettségi nélkül a következő számokkal jelzett képzések kezdhetőek el:

21: semmilyen iskolai végzettség nem kell hozzá.

31: legalább a nyolc általános iskolai osztály elvégzése kell hozzá.

33: legalább a 10. évfolyam elvégzése kell hozzá.

51: középiskolai végzettség kell hozzá (érettségi nem szükséges, de a középiskola utolsó évfolyamának elvégzése igen)


itt a kereső hozzá: [link]

2020. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha kibuknál, akkor tényleg az esti gimi lenne a megoldás...
2020. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy érzem, hogy az esti gimi lehet számomra a megoldás.
2020. márc. 11. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne bukj ki. Szedd össze magad.
2020. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeeeeee!!! Rohadtul bánni fogod már 11-es vagy ne hülyéskedj már. Menj át azon a k...a matekon!!! Keress más tanárt ez nem eredményes ezek szerint vagy járj egy héten többször hozzá és gyakorolj gyakorolj gyakorolj!! Ez a titka minél több tipus feladatot megoldani. a suliban milyen a matek tanárod? Hozzá nem tudsz járni esetleg korrepetálásra?? Ne add fel kérlek szépen !! Tarts ki!!! Meg tudod csinálni! Sok sikert kívánok :)
2020. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a matektanárom, meglehetősen pickel rám, pedig fegyelmezett vagyok, nem zavartam soha az óráját, szerintem szimplán azzal van baja, hogy nem megy a matek, és minden matekórán csesztet, már sokszor gyomrgörccsel megyek be, amikor valamit beszól, szimplán elengedem, és próbálok még többet tanulni, de legutóbbi matekon, már óra végére annyira fel ment a pumpa, hogy becsuktam a matekfüzetemet, és elraktam a táskába kicsöngetés előtt pár perccel, majd mikor mentem ki, akkor megállítótt, és jelezte, hogy beszélne velem, nos annyit mondott, hogy szeretné, hogy menjen és ne vegyem ezt baszogatásnak (bár erőteljesen az) valamint bocsánatot kért mert rájött, hogy túlzásba vitte. Nem tudom mi lesz, főleg, hogy hétfőtöl bezárnak a sulik, valószínűleg, így még annyira sem lesz lehetőségem javítani, a legjobb az lenne, ha mindenki automatikusan évetismételne.
2020. márc. 14. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj ide. Beszélj a matektanároddal. Mondd el neki hogy te igenis szeretnél átmenni és jársz akár különórára is illetve ha esetleg ő tart akkor korrepetálásra, vagy ha tud ajánlani valakit akkor tegye meg. Mondd hogy igyekszel és sokat gyakorolsz. Persze majd csak akkor ha újra lesz suli :( De ha csak matekból állsz bukásra még a pótvizsgán átmehetsz ha most nem is sikerül. Ne add fel kérlek!
2020. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a matektanárom nem az a féle nő, akit ez bármennyire is érdekel. Igen a pótvizsgán lehet átszerencsétlenkedek, szerencsélre csak abból állok bukásra, félévkor még egy gyakorlati tantárgyból (hálózat) is meghúztak, de attól félek a legkevésébé, hisz már 2,88-ra állok, írtam két ötöst. :)
2020. márc. 16. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne ítéld meg előre. Én továbbra is azt tanácsolom beszélj vele is. lehet hogy feléd azt mutatja majd hogy nem érdekli de hidd el azért magában el fog gondolkozni rajta.Főleg így hogy már "bocsánatot"is kért tőled.

Aztán a következő feladat neked ha év végén nem is, de a pótvizsgán mindenképp menj át. Drukkolok neked!!

2020. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!