Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltanátok/otthagynátok?

Váltanátok/otthagynátok?

Figyelt kérdés
Most lesz a harmadik fél évema gazdálkodás és menedzsment szakon. Sikerült az első kettő nagyon jó átlaggal , tehát azt mondanám hogy ezzel a részével nincsen bajom. A problémám a következő , nagyon sokszor úgy érzem motiválatlan vagyok, nem szeretem amit csinálok , unalmasak az előadások. Alapvetően mást tanulnék Szivesebben , de félek nagyon ,ha itthagyom a pénz és az idő elvész, félek a szüleim reakciójától is . Ha voltatok hasonló helyzetben ti mit csináltatok? Végig csináltátok a képzést?

2022. jan. 7. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
hA vAN konkrét elképzelés egy másik szakról, ahová a bejutás reális lehet, akkor váltanék,újra felvételiznék. Elvész 3 félév,de ez még nem akkora probléma.
2022. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Végigcsináltam és utólag nagyon örülök neki. Te se add fel!! Nagyon megéri végigszenvedni.
2022. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Én végigtoltam és utána kezdtem másba, bár mikor ténylegesen rájöttem, hogy semmiképp sem akarom az adott szakmát hivatásomnak, már túlvoltam a felén.


Szerintem ha visszatekintesz, 2 félév kevés időnek fog tűnni és ha nagyon nem akarod, megéri váltani. De kell egy jó terv, hogy a következő képzéssel ne fürödj be. Szerintem ha azzal ülsz le a szüleiddel beszélni, hogy rossz döntést hoztál és nem szeretnél még egyszer rosszul dönteni, ezért a véleményükre is számítasz, hogy jól dönthess, megértőbbek lesznek. Szerintem a lényeg valahogy biztosítani őket, hogy a következő szakkal nem követed el ezt a hibát.


Nem tudom, mi érdekel, de ha más gazdasági szakra mennél, ott elég sok tárgyad el is tudod ismertetni és lehet, hogy kevesebbet is vesztesz a váltással. Ez is megfontolandó

2022. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem csak akkor válts, ha van konkrét elképzelésed. Most na, akármilyen elképzelés. De ha csak úgy vagy vele, hogy "abbahagyom és majd lesz valami", akkor szerintem még ne válts. Mármint kell valamilyen terv, hogy utána mit kezdesz. Ha ez a terv meg van, és tényleg azt akarod, akkor hajrá!
2022. jan. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
2. vagyok. Ne hallgass azokra, akik szerint hagyd ott és “kezdj valami újat”. Úgy is valami újat kezdhetsz, hogy van egy gazdmenes BSc-d. Nagyon értékes papír, és ezzel bármikor találsz munkát plusz rengeteg nagyon jó mesterszakra mehetsz vele. Nem tudom, hogy mire váltanál, de szinte mindegy is: egy gazdmenes diploma bármi mellé jól jön később, még orvosi diploma mellé is… ne csinálj olyan oktalanságot, hogy kikukázod ezt a szakot, életed legnagyobb tévedése lenne. Lehet, hogy a képzés unalmas, és vacak, de máshol se feltétlenül jobb – ez Magyarország, nem Anglia… ne csinálj butaságot.
2022. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez lesz a 3. lezárt féléved ezzel a vizsgaidőszakkal? Hány féléves? Én osztatlan képzést hagytam ott 2,5 félév után, NEKEM nagyon jó döntés volt, bár nagyon piacképes szak volt, és nagy lelkesedéssel vágtam neki, 1 év alatt elszállt minden motivációm, és már nem csak a szakot nem akartam végigcsinálni, később sem akartam azon a területen dolgozni. A 2. félév végén már tudtam, hogy nem tetszik, de gondoltam, nyáron "rápihenek", és adok még egy esélyt a dolognak, nem akartam hirtelen felindulásból dönteni.

Volt konkrét elképzelésem, hogy mire váltsak, és jól jártam vele.

Azon is érdemes elgondolkozni, hogy az első év szinte mindenhol rossz, mert az alapozó tárgyak a legtöbb szakon unalmasak. Nekem pl. 1,5 jeggyel nőtt az átlagom a szakirányos tárgyak megjelenése után.


Én nem hamarkodnám el, de ha biztos vagy benne, hogy később sem akarsz ezzel foglalkozni, akkor mindenképp megéri váltani, viszont ha már a képzés felénél jársz, lehet, hogy ezt is érdemes befejezni.

2022. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!