Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előre rettegek a szakdolgozatt...

Előre rettegek a szakdolgozattól. Tényleg olyan nehéz, mint mondják?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, de - legyek bármilyen nevetséges ezzel - már most szorongok, ha arra gondolok, hogy pár év múlva szakdolgozatot kell írnom, annyi rosszat hallottam róla. Mi van, ha valakinek semmi ötlete nincs, hogy egy adott témát hogyan dolgozzon fel? A témavezető segít, vagy csak ellenőriz?


Tudom, hogy korai ezen rágódni, csak... Valóban kínkeserves összehozni, ha az illető éppenséggel nem lelkesedik azért, hogy kutathat valamit?



2022. jan. 8. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

A szakdolgozatot az utolsó félévben kell írni, ezt mondták már? Ne ezen parázz első évben... addig 1000 beadandót fogsz még írni, simán megtanulod.


A szakdolgozat egyáltalán nem nehéz. Ez nem egy doktori disszertáció, amelyben valami újat kellene mutatni. A szakdolgozat csak egy becsületes iparos munka, egy téma alkalmazásának bemutatása. 3 hét alatt meg lehet írni a nulláról bármilyen is a téma.

2022. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Ráérsz ezzel foglalkozni, felesleges miatta elsőévesként szorongani... Nem feltétlenül kell neked kitalálnod a témát, mert a tanszékek közzétesznek egy témajegyzéket ahonnan választhat az, akinek nincs semmilyen ötlete. Az adott témavezetőn múlik, hogy mennyire segít a szakdolgozat elkészítésében.

Egyáltalán nem kínkeserves összehozni... Egy kettes vagy hármas szakdolgozatot bárki meg tud írni pár hét alatt. Szerinted mégis mennyien lelkesednek a kutatásért? Baromi kevesen. A többség csak egy kötelező dologként tekint a szakdolgozatra, amin túl kell esni.

2022. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Végzősként most fogok effektíve nekiállni ha végeztem a vizsgáimmal. Annyi beadandót kellett már írni, hogy kb. ezt is egynek fogom fel.
2022. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

#4, BME mérnökként is egy félévünk volt rá...


Ne parázz. Addig még tényleg rengeteget fogsz tanulni és fejlődni, senki nem tudná elsősként megírni, de nem is kell. Egy jó konzulens segít, ha elakadsz, segíthet témát is választani. Nem kell kis tudósnak lenni egy szakdolgozathoz, rengeteg embernek sikerül minden évben.

2022. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha időben elkezded, röhögve írsz 50-80 oldalt. Nem sok tárgyad lesz mellette, nem sok dologra kell koncentrálnod mellette.


A többséggel az a baj, hogy szarik rá sokáig, mert az egész nyűgös (szakirodalmazni, olvasgatni, keresgélni, toldozgatni a szöveget..). Aztán 2 hét alatt akarja megváltani a világot és nyilván akkor szenved. Én tudom a legjobban, nettó 72 óra alatt írtam meg a diplomamunkám mesterszakon és nem volt életem legjobb 5-6 napja, az biztos. Persze, lehet így is csinálni, de visszagondolva nem érdemes és ha a félév elejétől minden nap egy órát foglalkoztam volna vele, észre sem vettem volna

2022. jan. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kár ettől szorongani, van mitől helyette elsőévesként. Mire odajutsz biztosan lesz ötleted.
2022. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
#4: Sosem gondoltam volna, hogy a gépészmérnök szak gagyi szak. 🤔
2022. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
9. Hat hónap alatt komplett doktori disszertációkat szokás írni, ne ijesztgesd már szegény kérdezőt a hülyeségeddel.
2022. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
A szakdolgozat írás nem szimplán azt jelenti, mikor leülsz és legépeled a dolgokat, hanem az utánajárást, az önálló kutatást stb, ami egy valamit is erő szakon már az 1. legkésőbb 2 évben már el kell kezdeni. Phd-ben is volt részem és nem, nem fél év alatt csinaltuk meg a disszártaciót :D
2022. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
A képzés elején még alig van rálátása az embernek bármire is. Nálunk azt javasolták, hogy a 4. félév végén kezdjünk komolyan gondolkodni rajta, 5. félévben kellett leadni a címet és hogy ki lesz a témavezető. Nem kell ijesztgetni, pláne nem becsmérelni, hogy nem elsőévesként áll neki.
2022. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!