Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én még a hét elején kerülte...

Ha én még a hét elején kerültem karanténba, akkor?

Figyelt kérdés

Még kedden kerültem karanténba, az akkori szabállyal, miszerint 10 napot otthon kell lennem. Majd jött a csütörtöki kormányinfó, hogy a karantén lerövidül 5 napra.

Mit gondoltok, ez már rám is vonatkozik, vagy csak arra, aki ez után kerül karanténba?

A válaszokat előre is köszi:)



2022. jan. 16. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Hétfőn már mehetsz iskolába.
2022. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Tisztelt Kérdező!


A karantén lerövidülése 2022. február 15-én lép hatályba, most pedig még január 16-a van. A karanténod a benne szereplő dátumig tart. Amennyiben aktív fertőzés miatt kerültél hatósági karanténba, akkor nem kizárólag a 10 nap a mérvadó, hanem e mellett a 3 napos tünetmentesség. Amennyiben kontaktként rendelték el és a kezdő nap 2022. június 11. (kedd), akkor 2022. január 20. (csütörtök) jár le.

2022. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

#1

Tévedés, hisz a kedden kezdődött 10 napos karantén jövő csütörtökig nem jár le. A lerövidülés február 15-től érvényes.

2022. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

[link]

10.1 pontból idézve:

"Amennyiben egy köznevelési intézményben (az óvoda kivételével) egy tanuló esetében

COVID-19 fertőzés igazolódik, az illető a járványügyi döntésnek megfelelően 7 nap karanténba

kerül, amely 7 nap után akkor kerülhet megszüntetésre, ha a beteg már legalább 3 napja láztalan és a

légúti tünetei megszűntek. Három nap tünetmentesség esetén, a tünetek kezdetétől számított 5.

napon végzett negatív gyorsteszt eredmény esetén az elkülönítés feloldható, és a tanuló visszatérhet

az intézménybe"

2022. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

#4

A probléma az, hogy a jelenlegi eljárás rend szerint a Megyei/Fővárosi Kormányhivatal Járási Hivatala Járványügyi Főosztály viszont 10 napra adja ki a határozatot, amit az EMMI rendelet a jelek szerint semmibe vesz. Amennyiben a diák és a szülő az EMMI rendelet alapján jár el és esetleg ellenőrzést kapnak, akkor megbüntetik a járványügyi határozatot megszegőket.

2022. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

#5

A pénteken megjelent kormányrendelet szerintem felülírja a 10 napos karantént. Nem vagyok jogász így erre nem vennék mérget. Viszont a gyerekem január 12-én szerdán találkozott utoljára egy covidos osztálytárssal. Először bennünket is 10 napos karanténra ítéltek, majd pénteken kaptunk az iskolától egy Tankerület által írt levelet amelyben az van, hogy hétfőn (január 17-én) menni kell a gyerekeknek iskolába.

Ez most jogilag kifogásolható vagy sem fogalmam sincs.

2022. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen a válaszokat!

Én még semmiféle visszajelzést nem kaptam, hogy holnap mennem kéne, úgyhogy egyelőre úgy néz ki, hogy még itthon maradok.

2022. jan. 16. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkitől elnézést kérek!

magyarkozlony.hu honlapon Hivatalos Értesítő 1. száma elérhető (2022.01.14.), az Értesítő 284. oldalán ez szerepel:

"B) Otthonában elkülönített beteg/fertőzött izolációjának megszüntetési kritériuma

A beteg legalább 3 napja láztalan, légúti tünetei megszűntek, és a tünetek kezdete után legalább 7 nap eltelt,

gyógyultnak nyilvánítandó, közösségbe engedhető. Amennyiben az enyhe tünetekkel rendelkező igazolt COVID–19

fertőzött az elkülönítés 4. napján már láztalan, légúti tünetei megszűntek, akkor a tünetek kezdetétől számított

5. napon Ag gyorstesztet végeztethet, és annak negatív eredménye esetén az elkülönítés feloldható.

Tünetmentes fertőzöttek elkülönítését a fertőzés igazolása, a pozitív PCR vagy Ag gyorsteszt mintavételének

napjától számított 7. napon lehet feloldani. A tünetmentes fertőzött a fertőzést igazoló vizsgálat időpontjától

számított 5. napon Ag gyorstesztet végeztethet, és annak negatív eredménye esetén az elkülönítés feloldható."


Hozzáteszem, hogy fogalma nincs senkinek, hogy mikor lépett hatályba.


Kedves Kérdező!

Próbáljátok a szüleiddel felhívni a Koronavírus Infovonalat és kérdezzétek rá, hogy most mi a teendő. Reális lehet, hogyha eltelt 7 nap és 3 napja láztalan vagy és légúti panaszod sincs (nem köhögsz, nem folyik az orrod), akkor lehet, hogy keddtől mehetsz iskolába.

2022. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Koronavírus Információs vonal tájékoztatást ad.


Egyébként mivel a módosításban benne van, hogy 7/2022. (I. 14.) korm. rendelet 2.§ értelmében a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell.

2022. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 (kérdező)

A keddi (január 11.) napot is beleszámítva is csak a holnapi (január 17. hétfő) napod lesz a 7. nap, vagyis még elvileg akkor sem biztos, hogy kimehetsz.

2022. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!