Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben lerakom a felsőfokú...

Gozarusan2 kérdése:

Amennyiben lerakom a felsőfokú angol érettségit 10. osztályban, akkor be kell járnom utána angolórára a mai jogszabályoknak megfelelően?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 16. 19:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát tessék. :D

137/2008 (V.16) Korm Rendelet

3. § (1) Nyelvvizsgára minden, a jelentkezés naptári évében 14. életévét betöltött személy jelentkezhet. A magyar állampolgárságú vizsgázó bármely akkreditált, a vizsgázó által választott idegen nyelvből, a nem magyar állampolgárságú vizsgázó bármely akkreditált idegen nyelvből és magyar nyelvből jelentkezhet vizsgáztatási joggal rendelkező, akkreditált vizsgaközpontnál nyelvvizsgára. A jelentkezés meghatározott fajtájú, típusú, formátumú és szintű vizsgára történik. A jelentkező a vizsgaközpont bármely – a 8. § (3) és (4) bekezdése szerint működő – vizsgahelyén tehet vizsgát.

2022. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Gábor! Szép dolog hogy hivatalos forrással próbálod alátámasztani az igazad, azonban ezzel csak 2 gond van:

1, a kérdező nem erre volt kíváncsi, ő azt kérdezte hogy mentesül e az órárajárás alól, ha leteszi az érettségit.

2, a te forrásodban az szerepel hogy sima illetve kéttannyelvű gimnáziumban az emelt érettségi milyen szintű nyelvvizsgának felel meg. Ezt nem kérdőjelezte meg senki hogy így van, ezzel nem támasztottál alá semmit. Mi épp azt szerettük volna neked leírni, hogy a nyelvvizsgát le lehet tenni bármikor, kortól és iskolától függetlenül. Az tény hogy nyelvvizsgát lehet szerezni emelt szintű érettségivel, azomban nem CSAK azzal. A nyelvvizsgára viszont nem fogsz szabályozást találni az oktatási hivatal honlapján, ugyanis a kettő nagyjából független egymástól.

2022. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

16 vagyok


Kedves Sz. T. Gábor!

Alaposan körbejártuk a témát, továbbra is azt hiszem, hogy félreértésben vagy, de ezt már többen, többféle módon leírtuk.

Szerintem zárjuk itt le.

Nem vonom kétségbe a jó szándékodat, de talán túl gyorsan, és a kellő információ hiányában válaszoltál. Előfordul. Kijavítottunk. Kérlek, ne erőltesd.

2022. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

#22 és #23

A hivatalos forrásból újra idézem, azt, amire a kérdező is rákérdezett:

"A vizsgaszabályzat 45. § (5) bekezdése értelmében, ha a vizsgázó az idegen nyelvből az emelt szintű érettségi vizsgát a 6. § (7) bekezdésében megfogalmazott jogával élve tette le (ez a mentességre utal), és megfelel a (4) bekezdés a), b) pontjában foglalt további feltételeknek (ez a százalékos eredményekre utal)"


Jobb lenne, hogyha végig olvasnátok a kommentemet, mielőtt még újabb és újabb engem támadó kommenteket produkálnátok.


Egyébként már elnézést kérek, de minden vizsgát az Oktatási Hivatal felügyel. Szóval erről a felvetésetekről, hogy nem található semmi róla, egyébként teljesen lehetetlen. Magát a vizsgahelyszínek listája elérhető most is OH honlapján.



#21

Nagyon jó idézet, de a mentességről ebben éppen nem esik szó.

2022. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"#21

Nagyon jó idézet, de a mentességről ebben éppen nem esik szó."

Nem bizony. Csak arról esik szó, amit a #20-ban kértél. :D :D :D

2022. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

24

Ne haragudj, de egyre jobban bohócot csinálsz magadból...

A kérdező rosszul kérdezett, nyílván emelt szintű érettségire gondolt. Rajtad kívül mindenki megértette és kijavította.

De Te nem állsz le; jössz a "A felsőfokú nyelvvizsga a felsőoktatásban van, vagyis az egyetemeken és a főiskolákon"-féle marhaságokkal. Ide linkelsz olyasmit, amit senki nem vont kétségbe (emelt érettségivel kiváltható nyelvvizsga B2, C1) most meg jössz azzal, hogy minden vizsgát az OH felügyel. (Na és a KRESZ vizsga, és egyebek?). A nyelvvizsgára van rálátása, de az érettséginek és a nyelvvizsgának nincs köze egymáshoz.

Gábor; engedd ezt el; butaságokat erőltetsz.

2022. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

#25

Megkövetem a #21-es (és #25-ös) válaszolót. Tényleg írtam ilyet. Bár hibásan fogalmaztam meg, így hiányos a reakció is. Én a #19 kommentben úgy idéztem be jogszabályi hivatkozásokat, hogy a vizsgákat felügyelő Oktatási Hivatal összefoglalójának elérhetőségét megjelöltem.

2022. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

#26

Te meg nem tudsz olvasni. A #2-es aztán a #4-es, a #15-ös válaszomban is utaltam rá, hogy a kérdező keveri a fogalmakat.


A KRESZ vizsga hogy a francba jön egy közoktatási vizsgához? A közoktatási és felsőoktatási vizsgák felügyeletét az Oktatási Hivatal látja el. A közlekedési területért miért is kellene nekik felelni, hogyha ezt nem közoktatási intézményekben tanítják?

2022. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

28

Na, utoljára...

4

„A felsőfokú nyelvvizsga a felsőoktatásban van, vagyis az egyetemeken és a főiskolákon. „

Ez nettó marhaság, de már megbeszéltük.

„Amennyiben osztályozó vizsgát tesz, akkor előrehozott formában 11. osztály után leteheti az emelt szintű érettségit, így az utolsó évben kaphat mentességet.”

Ez sem igaz; már a 10. osztály végén is tehet előrehozott érettségit.


20

„Kérném a kommentelőket hivatalos forrásmegjelöléssel együtt idézzenek olyan jogszabályt, amely minden további módon engedélyezhető és letehető 14-18 éves kor között is a felsőfokú nyelvvizsga.”

Hitetlenkedsz, de már korábban megírta valaki (nem én), hogy 14 éves kortól lehet nyelvvizsgát tenni. Felsőfokút is. Ebben is lyukra futottál.


24

„Jobb lenne, hogyha végig olvasnátok a kommentemet, mielőtt még újabb és újabb engem támadó kommenteket produkálnátok.”

Végig olvastuk; amit belinkeltél (többször is) azt senki nem vitatta, nem tagadta, a kérdező sem arra volt kiváncsi.


28

„utaltam rá, hogy a kérdező keveri a fogalmakat.”

Igen, keverte, erre Te teljesen más irányba vitted a válaszadást, mi több, butaságokat írtál. (Lásd fentebb)

„KRESZ vizsga hogy a francba jön egy közoktatási vizsgához?”

Te írtad – helytelenül - , hogy minden vizsgát az OH felügyel. (24: „Egyébként már elnézést kérek, de minden vizsgát az Oktatási Hivatal felügyel”)

Tehát megint rossz infót adtál.

Kedves Gábor; csak arra akartam rámutatni, hogy többször (talán félreértésből, de) rossz választ adtál, irreveláns irányba vitted el a válaszadást, majd szinte kikéred magadnak, ha erre felhívjuk a figyelmedet.

2022. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
14%

#29

A keresztfiam most 11. osztályos és ő tavaly akart előrehozott vizsgát tenni és közölték vele, hogy nem tehet csak 11. osztály után. Szóval családi tapasztalat az ellenkezője.


Nem kizárólag én vitten félre a témát, hanem sokan mások is, de érdekes módon őket nem támadja senki, mert névtelenek. Ezzel szemben engem akár név szerint is betámadtok.

2022. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!