Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben lerakom a felsőfokú...

Gozarusan2 kérdése:

Amennyiben lerakom a felsőfokú angol érettségit 10. osztályban, akkor be kell járnom utána angolórára a mai jogszabályoknak megfelelően?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 16. 19:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Eszem ágában sincs betámadni Téged. Sőt. Az elején teljesen finoman próbáltuk jelezni, hogy ez-az nem oké.

A keresztfiadat finoman szólva félretájékoztatták! Nálunk rendszeresen tesznek előrehozott érettségit a 10. év végén, mert lehet. (Olyan iskoláról hallottam már, hogy a diákot lebeszélték, mert ugye plusz munkával jár a dolog, de én ezt tróger dolognak tartom).

"1

Tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázó jelentkezése előrehozott érettségi vizsgára

Előrehozott érettségi vizsga a tanulói jogviszony fennállása alatt, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt egyes érettségi

vizsgatárgyból első alkalommal tett vizsga, amely letehető:

a) idegen nyelvekből, informatikából a középiskolai tanulmányok teljes befejezését megelőző második tanév május-júniusi

vizsgaidőszakában, valamint az azt követő vizsgaidőszakokban" - ez a 10. év vége. (forrás: Oktatási Hivatal)

Lehet, hogy más is félrevitte a beszélgetést, de Te ragaszkodtál a legmakacsabbul a hibás információidhoz.

További szép estét kívánok.

2022. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Szabó T Gábor, én 4 évvel ezelőtt 10. osztályban letettem az emelt szintű érettségit, nem sokkal utána a felsőfokú nyelvvizsgát. Tehát az én tapasztalatom ellenkező a tieddel, és nem fogsz tudni meggyőzni róla hogy félre lettem tájékoztatva.
2022. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
14%

#31-32

Mi is így tudtuk, viszont a keresztfiam tavaly szeretett volna előrehozott érettségit tenni idegen nyelvből, viszont az iskola közölte, hogy jogilag nem lehetséges. Mi sem értettük a helyzetet, hisz több pedagógus is van a családban, akik szintén úgy tudták, hogy jogilag lehetséges. Mire minden le lett zongorázva az előrehozott érettségivel, addigra meg lekésett a jelentkezésről.


Ebből ennyi elég!

2022. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!