Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK programtervező informa...

ELTE-IK programtervező informatikus szaknál matematika mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Mindig is jó voltam matekból. Jelenleg 11. osztályba járok, és a félévim 4.8 átlaggal zárom.


Az utóbbi években végig 5 voltam matekból, és a legtöbb dolgozatom is szinte teljesen hibátlan. Nagyon szeretem a matekot mint tantárgyat mivel értem.

Gondolkoztam emelt érettségin, azonban erről lemondtam, mivel úgy gondoltam, hogy emelt infóval több pontot érnék el, és ebből adódóan többet vihetnék.


Ennek ellenére beiratkoztam faktra, azonban 1-2 hónap alatt kiiratkoztam. Hirtelen elkezdtünk olyan dolgokat venni amik nagyon nem voltak tiszták. A faktos tanár diákjai ezeket javarészt egész jól értették. (írtunk dogákat, és emelt érettségis pontozás alapján 3-asokat kaptak) Ennek ellenére ez nekem ott helyben túl sok volt.


Szóval a kérdés.

Ha tanrend szerinti középszinten most szinte teljesen 5 vagyok, és ez így volt az utóbbi 4-5 évben is, akkor mennyire fog befolyásolni engem az továbbtanulásnál, hogy az emeltes anyagot annyira nem értem jelenleg?

Fogjuk ott is venni? Vagy úgy megyek oda hogy fingom nem lesz arról, hogy mit magyaráznak, mivel nem készültem rá? Honnan fogjuk kezdeni, illetve alapjáraton mennyire lesz nehéz?


Nagyon nem tudok az egyetemekről semmit, szóval bocsi ha olyat kérdezek ami egyértelmű.


Köszi a válaszokat :D



2022. jan. 16. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha emelt szinten nem megy kozepiskolaban, nagyon megfog izzasztani az ELTE proginfo. Megy a matek orrba-szajbay de joval emeltes matek folott.
2022. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
100%
Az emelt matek szintje fölé megy jóval a tananyag, de nincs semmilyen előzetes tudás feltételezve, minden elhangzik, amit tudni kell (de csak egyszer, utána neked kell kérdezned, ha nem érted). Ennek ellenére szerintem könnyebb jól teljesíteni, mint egy emelt érettségin, mert a zhk általában típusfeladatokból állnak. Ha ötösre meg tudod írni a közép érettségit, és hajlandó vagy beletenni az időt és energiát egyetem alatt, akkor nem lehet gondod.
2022. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia, most fejeztem be az első félévet prog inf-en, szóval egész friss élmény alapján válaszolok. Sose volt az erősségem a matek, de középsuli vége felé egész jól belejöttem, majd elmentem egy év okj-ra, ahol semmi matekot nem tanultunk. (Én jártam magántanárhoz, mert újra akartam érettségizni, igaz csak középszinten, de ebből kifolyólag nem voltam annyira elszokva a matekozástól, mint aki semmit nem tanult abban az egy évben. ). Ami fontos, az az, hogy az egyik OKJ-s tanárunk mondta, hogy egyetemre minimum emelt matekkal menjünk, különben szívni fogunk. Igaza volt. Középmatekkal sem teljesíthetetlen a tárgy (első félévben ez a matematikai alapok), de ha az emeltes anyagot érted (még ha csak nagy vonalakban is), akkor rettentő nagy előnnyel indulsz azokhoz képest, akik csak középmatekoztak. Szóval én ajánlom, hogy vagy magadtól feküdj majd rá, legkésőbb a nyáron, vagy még jobb egy magantanárral, aki jól elmagyarázza. Btw, ha van bármi kérdésed az egyetemmel kapcsolatban, keress nyugodtan, még annyira sokat nem jártam ugyan, de az első félévről tudok mesélni. Továbbá sok sikert a felvételihez!
2022. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most fejeztem be az első félévem, ezért még eléggé frissen tudok erről írni:D

Őszintén szólva én teljesen ugyan úgy mentem oda, mint amit te most leírtál. Matekból középszinten világ életemben 5-ös voltam és szerettem is nyilván, mert értettem. De ennek ellenére engem az emelt része nem nagyon foglalkoztatott, ezért én veled ellentétben nem is jártam faktra. (egszer megpróbáltam, mert beparáztam, hogy így nem fog menni az egyetem, de mivel a sulink nem inditott ilyen faktot, ezért gyorsan ellengedtem az egészet:D)

Valószínűleg a legtöbb helyen azt olvasod majd, hogy tömény matek a szak és, hogy teljesithetetlen, DE nem így van. Én is egy kicsit paráztam, ezért nagy hévvel indultan neki, hogy én majd naponta órákat gyakorlok. De az elején

2022. febr. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

(4-es vagyok, valamiért nem küldte el csak az elejét)


Szóval az elején egyáltalán nem vészes. Nagyon kicsit magasabb a szint mint a középsuliban, de összeségében az első ZH anyaga, az arról szól, hogy mindenki egy szintre kerüljön. Ami meglepő lehet egy kicsit az az, hogy nem használhatsz egyáltalán függvénytáblát se számológépet(órán se, bár ez talán tanár függő), szóval jó ha fejből tudod az azonosságokat meg ilyenek. (ez nem olyan nehéz mondjuk, ha középsuliban 5-ös vagy és legalább az órák felére figyelsz ott akkor elég jól megragad).

Na az első ZH után jönnek egy kicsit a bonyodalmak. Itt lép életbe az, hogy nagy előny ha emeltes voltál, de anélkül is teljesíthető. Nem hazudok lesz amivel meg kell küzdeni pl. nekem a lineáris algebra az egy új dolog volt, ezért volt olyan anyag amit így elég sokat kellett gyakorolnom. De ahogy előttem is mondták a ZH-k legtöbbször tipús feladatok. Kicsit szenvedős a vizsgáknál, hogy időben végezz, mert nem sok idő van a feladatokra, de legrosszabb esetben sokan csinálták, hogy begyakorolták a legtöbb pontos típus feladatokat, amikkel simán meg lehet legalább a 2-es.

Összeségében, ha jó gyakorlat vezetőt fogsz ki, akkor simán teljesíthető úgy is, hogy középsuliban középszinten tanultál csak ( van olyan ismerősőm, aki világéletében 3-as volt matekból, de gyakorolt az órákra és eltudta végezni a tárgyat). Ha rosszabb a tanár akkor se kell aggódni, vannak kidolgozott anyagok, amikkel megint csak elég érthető a dolog. Persze arra figyelni kell, hogy ne nagyon maradj le az anyaggal. Saját tapasztalat, különben a vizsgák előtti hetekben számíthatsz rá, hogy sokat fogsz éjszakázni:/

Szóval az első féléves matekról ennyit tudok mondani. Remélem segített valamit.

Egyébként még annyi, hogy nem kell aggódnod ha nem emeltezel matekból. Én is informatikából emelteztem és kicsit se bántam meg. Szerintem 100-szor jobban teljesíthető a mateknál, a programozási része is egyszerű. Könnyen teljesithető 80-90% környékén, ha gyakorolsz rá, ami azért elég jól jön a felvételi pontoknál.

2022. febr. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!