Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi, Technikumb...

Egyetemi felvételi, Technikumban tanuló diák, emelt érettségi nélkül! Többi lent! ?

Figyelt kérdés
Már elkezdtem a felvételi előkészületeket, de valami nem világos. Én közlekedés-szállítmányozás és logisztika szakon tanulok. Az érettségit középszinten írom belőle. A szakmai tanárom azt mondta emeltnek számít a felvételinél SZERINTE!! Ennek szeretnék a végére pontot tenni. A Humán Erőforrás szakokra jelentkezek több egyetemre. Elfogadják a szakmai érettségimet mint emelt? - akik a nagyon okos, fotelban ülő, ,,jól oda mondom neki" kíméljenek. Nem tudom mi ennek a menete, és senki nem tud semmilyen segítséget adni. ??

2022. jan. 16. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Régi rendszerből van érettségi vizsgád?, ég a kétszintű érettségi bevezetése előttről...?
2022. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elfogadják


[link]

2022. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:


Mindenféleképpen kell min. egy emelt szintű érettségi vizsgát tenned, azonban ha

a) Te a régi egyszintű vizsgarendszerben érettségiztél (én pl. még '98-ban egy kertészeti technikumban),

b) külföldi EGT tagállamban, vagy Ukrajnában, Szerbiában érettségiztél,

c) nemzetközi érettségi bizonyítvánnyal rendelkezel

d) EU-s érettségi bizonyítvánnyal


rendelkezel, az emelt szintű érettségi követelényét ki tudod váltani egy szakmai érettségi vizsgával, DE csak akkor ha az emelt tantárgyból van középszintű vizsgád is...


Esetemben pl. kertésztechnikum = középszintű magyar, történelem, matematika, fizika, kertészet, biológia tantárgyakból van érettségim,


Nekem ezen tantárgyú emelt szintű felvételi tantárgyaknál nem feltétlen kell újra emelt szintű vizsgát tennem, hanem szakmai vizsgát is tehetek.

Szakmai vizsga = volt emeltszintű érettségi feladatok egyikének újra megírása.

2022. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most fogok 2022 Májusában érettségizni.
2022. jan. 16. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
A felvi világosan leírja, hogy nem kell emelt neked! Ez nem az a vizsga, mint amit az előttem levő írt.
2022. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kell
2022. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól tudja a tanár, nem kell, a szakmai vizsga emelt érettségi.
2022. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abból nincs emelt verzió?
2022. febr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!