Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előző félévben felvettem a...

Az előző félévben felvettem a tantárgyaimat de nem tudtam bejárni az egyetemre órákra így nem csináltam meg őket. Most pedig nem tudom újra felvenni őket. Mit kell csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be a TO-ra, lehet rendszerhiba miatt nem tudod felvenni az órákat.
2010. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várni egy félévet. Ha már egyetemre jársz, annyit tudhatnál, hogy a tárgyakat nem össze-vissza hirdetik meg, hanem vannak tavaszi és őszi félévben meghirdetett tárgyak. Vagyis ha egy tárgyat az előző tanévben a tavaszi félévben hirdettek meg, akkor most is a tavasziban fognak, mert úgy van értelme. Úgy "jön ki" az előfeltétel (előtte, az őszi félévben meg tudják csinálni a hallgatók az előfeltételként szabott tárgyat), úgy lesz pont jó az órarend (nem kell egyszerre minden tárgyat minden félévben oktatni, így lesz kellő mennyiségű oktató és terem is) és így tovább. Sorolhatnám az okokat hosszan, a lényeg: a tárgyak egy részét lehet, hogy kiírják keresztfélévben, de nagy hányaduknál ez nem szokás, így ezt a félévet ki kell hagynod és csak a következő, tavaszi félévben veheted fel újra a tárgyaidat.
2010. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom de olyan tárgyat nem tudok felvenni amit ebben a félévben kellene
2010. szept. 9. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor vszínűleg olyan tárgy az előfeltétele, amit nem teljesítettél.
2010. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!