Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE proginfón mennyire...

ELTE proginfón mennyire kemény a matek?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy nagyon megnyomják, és sokat kérnek. Megnéztem a tanrendet és láttam, hogy viszonylag sok a matematika.


Elsőre az analízis, diszkrét matematika, algoritmusok amiket láttam.


Az első kérdésem ehhez kapcsolódik.

Ezek közül melyek azok amik nagyon nehezek és mit vesztek rajta?


A második pedig:

Jelenleg nagyjából kerek 5 vagyok matekból. Csináltam próba érettségit középszinten és 80-90% körül vannak. Viszont emeltezni nem tervezek és nem is merem megkockáztatni.


Szerintetek ez elég lesz oda alapnak?


Köszi



2022. jan. 18. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden programozó szakon kemény a matek, de általában a képzés elején letudják ezeket, később statisztika, valószínűségszámítás, és hasonlók veszik át a helyét.

Ajánlom, hogy tanulj meg deriválni egyetem előtti nyári szünetben. Ez segíteni fog a szint belövésében.

Egyébként nem kell félni tőle, csak szorgalmi időszakban minden héten kell több órát gyakorolni a mintafeladatokat és tanulni az elméletet.

2022. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan vészes a matek, mint azt sokan előadják. Voltam proginfós és matek szakos is, bár a matek szakot másik egyetemen csináltam.

ELTE proginfón típusfeladatok vannak, tehát ZH-n ugyanazokat a feladatokat kapod más számokkal, mint amit gyakorlaton leadnak. Nincs meglepetés, meg kell érteni a gyakorlat anyagát, esetleg elmenni konzultációra és kész.


Matek szakon vannak inkább versenyfeladatok meg olyanok, ahol kell egy "aha moment" és nem oldod meg a feladatot időn belül, ha nem láttál még hasonlót. De proginfó nagyon laza ehhez képest. Plusz rengeteget könnyítettek a matekon az elmúlt években.


Az emelt matek tudást fel kellene szedni előbb-utóbb. Egyetem mellett nehezebb lesz.

2022. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kalkulus, semmi extra. Ja de😂 attól függ mennyire fogadja be az agyad. Itt más gondolkodásmód kell, teljesen más mint a középsulis matek. Ha sokat gyakorolsz, lehet azért teljesíteni. Csak ne keseredj el ha esetleg elsőre nem sikerül, vagy csak kettest írsz. Az egyetemen a kettes matekból jónak számít.
2022. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kemény aatek
2022. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!