Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi passziváltatásról...

Egyetemi passziváltatásról tudnátok pár fontos infót írni?

Figyelt kérdés

Kicsit elvagyok veszve a szakomot, sajnos az egyetem alatt elment a kedvem tőle, ezért nem igazán sikerül ezen a vizsgaidőszakon átvergődnöm magam. Próbálkozok, de kis esély van rá, hogy minden sikerüljön. 1-3 vizsgát vinnék át. Viszont ha a következő félévbe vinném át őket, nem lennék előrébb. Így is elég nehéz félév lesz, nem kell még több vizsga.

Mivel ezek az utolsó félévek, szakot már nem akarok váltani. Mostmár csak az a lényeg, hogy egyszer legyen papír a kezemben, hogy végigszenvedtem.

Azon gondolkodom, hogy passziváltatom magam, ha 1nél több tárgyat kellene átvinnem. Elég sok dolog összegyűlne, ha passziválás nélkül mennék tovább (diplomamunka, jogsi, államvizsga tárgyak, és akkor ehhez jönne még olyan tárgy, amiből nem sikerült átmennem). Persze még előtte bemegyek a TO-ra is egyeztetni, hogy milyen lehetőségeim vannak, mit tanácsolnak.

Amik hirtelen eszembe jutott kérdés:

A passzív félév beleszámít az államilag finanszírozott félévekbe? Elhasznált félévnek számít? Az én szakom 11 féléves, szóval 14 államilag támogatottm félévem van, ha jól tudom összesen.

Van hátránya, ha passziváltatok?


2022. jan. 18. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem számít bele az elhasznalt állami félévbe. Hátránya nyilván, hogy később lesz diplomád.
2022. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!