Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok büszke lenni arra,...

Nem tudok büszke lenni arra, amit tanulok. Mennyire baj ez szerintetek? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa a kérdés, tudom.

Lényeg az, hogy matek szakon vagyok, és tök gáznak érzem. Mire végzek, semmi konkréthoz nem fogok érteni, nem úgy, mint pl mérnökök, közgazdászok, egyéb STEM szakosok. Tanulunk mindenféle elméletet, de gyakorlati alkalmazásról nem is hallunk. És basszus még számolásban se vagyunk topon a közhiedelemmel ellentétben, abban a fizikusok nagyságrendekkel lepipálnak. Amihez egy matematikus ért, az a mindenféle elvont dolog bizonyítása. Hurrá.

Igen, átmehetnék más szakra, tudom, de az a baj, úgy érzem viszont, hogy a matekhoz értenék legjobban. És már eleve túlságosan sokáig a képzésben ahhoz, hogy megérje otthagynom.

Ja, és azt vágom, hogy a bölcsészek is többségében csak elméletet tanulnak, de ami engem zavar, az leginkább azok a szakok, amiket lenne képességem teljesíteni és reálosak. Hiányolnám a matek mélységét, ha azokra járnék, de viszont így matekosként semminek érzem magam mellettük.



2022. jan. 21. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mcs esetében úgy tudom több helyre mehetsz, még akár más területre is
2022. jan. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az megy matek szakra aki matematikus akar lenni, kutatni, oktatni. Ha ezt szereted, az nagyon menő. Amúgy meg közben tanulj otthon programnyelveket és máris lesz munkád is.
2022. jan. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mire végzek, semmi konkréthoz nem fogok érteni, nem úgy, mint pl mérnökök, közgazdászok, egyéb STEM szakosok."


Ne aggódj, mi sem értünk semmi konkréthoz. Amihez igen, azt magunk tanuljuk a tanulmányaink mellett, illetve a munkánk során.


A matek igenis menő és hasznos, igazán megbecsülhetnéd. Rengeteg matekot tanultam magamtól, hogy legyen értékem például a saját szakmámban (data science-el és mesterséges intelligenciával foglalkozom, egyiket sem az egyetemen tanították).


Üdv, egy mérnökinformatikus.

2022. jan. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is matek szakos vagyok, de én erre kifejezetten büszke vagyok.


Úgy érzem értékes a tudásom, mivel már most, jóval végzés előtt rengeteg helyen tudom alkalmazni. Ezzel nem az elméleti matekot akarom leszólni, csak megerősítés, hogy ér valamit a tudásom.


Nagyon szívesen áradozok neked privátban, ha érdekel hogyan lehet büszkének lenni a matkszakra.

2022. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy te nem értékeled, meg a néhany termeszettudományos szakhoz méregeted magad, de mullió foglalkozás van és abban kiemeljedő a matek tudás. Nem mindenki rendelkezik matekos intelligenciával, aggyal, tudással. Neked ez megvan, ami hatalmas érték a munkaerőpiacon, hiszen erre kevés erőfeszítéssel sok minden mas szakmat rá lehet pakolni.
2022. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A logika legmagasabb rendű foka a matematikában, több száz oldalas bizonyításokban teljesedik ki.


Mivel az egész, felépített világunk szigorú logikai szabályokra épül, lásd tudományok, a matematikában való elmélyülés egy nagyon magas szintű értelmi képességgel, látásmóddal fog eredményre vezetni, juttatni.

2022. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Jézus. Remélem csak viccelsz.


A matek az egyik létező legértékesebb szak, csak a magyarok ezt még nem tudják. A szilicium-völgyben, vagy akár már Németországban is, a matek top szaknak számít.


Egy csomó helyen tudod hasznosítani a tudásodat!! Csak ki kellene találnod, mi az, ami érdekel.


A szoftverfejlesztés érdekel? Tanulj meg programozni! Nézz ki egy területet, és kezdd el tanulni. A két legfontosabb tárgy, amelyet rá kell tanulnod a matek szakra, az algoritmusok és adatstruktúrák, illetve az objektum-orientált programozás és design patternek. Tényleg, nézz ki egy területet (webfejlesztés? security? vagy bármi egyéb) és ehhez egy nyelvet, és ajánlok neked remek kurzusokat. Konkrétan nyárra munkaképes szintre tudod felhúzni magadat pl. webfejlesztésből.


Ugye azt nem gondoltad, hogy az informatika szakos hallgatók az egyetemen tuningolják fel magukat munkaképesre... dehogy. A YouTube-on, Udemy-n...


Azért érdemes amúgy webfejlesztéssel kezdeni, mert erre a skillre bármikor szükséged lehet később. És a FreeCodeCamp csatornán a YouTube-on nagyon szuper kurzusok vannak tök ingyen, illetve a Udemy-on olyan szupersztárok, mint Maximilian Schwarzmüller, Colt Steele, Angela Yu... 4000 forint egy kurzus a Udemy-n (várd meg a havi leértékelést), és tolj végig egy webfejlesztő kurzust! Colt Steele-nek van egy szuper algoritmusok és adatstruktúrák kurzusa is JavaScripthez. (Mestertipp: kezdd Maximilian Schwarzmüller kurzusaival... eszméletlen jó a csávó.)


Az adattudomány érdekel? Máris két mérfölddel előttem jársz, aki data scientist vagyok de üzleti alapképzéssel (most járok data science mesterszakra), és hát... nem mondom, hogy nem küzdöttem meg a matekkal... A matematikusok, fizikusok játszva letolták az egész matekot. Ha Magyarországon akarsz ilyet tanulni, akkor menj az ELTE Survey statisztika és adatanalitika mesterszakra.


Másik, talán még pro-bb szak a Banki és biztosítási matematika mesterszak. A bankok, biztosítók de úgyamúgy bármilyen cég is, térdenállva könyörögnek, hogy menj hozzájuk dolgozni. Tök őszintén, akkora a kereslet, hogy pályáznod se kell sehova, csak kiteszed a linkedinre, hogy data scientist vagy, és özönlenek a fejvadászok.


Ha a data science érdekel, akkor megintcsak az a legjobb ötletem, hogy menj fel a Udemyre és iratkozz fel egy Jose Portilla kurzusra, például erre: [link]


... ne ijedj meg attól, hogy 30 ezer forint most éppen, várj egy pár napot amikor 4000 lesz. ;)


Hirtelen ezek a remek ötleteim támadtak. Nagyon kevesen (konkrétan senki) nem lesz munkaképes az egyetemen, meg kell érte dolgozni. Válassz ki egy területet (célszerűen szoftverfejlesztés, adatelemzés / data science, banki matematika) és egyrészt kezdd el tanulni online platformokról, másrészt meg jelentkezz vonatkozó mesterszakra. Nem kell beszarinak lenni. Nehogy azt hidd, hogy a többi egyetemi szakra járó ember egyből ért valamihez...


A matek meg.. az egyik legmenőbb szak. Superpower.

2022. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A matematika szak hasznos és nehéz. Nyugodtan legyél rá büszke! Megint az a baj, hogy egy hasznos dolgot tanuló ember érzi magát rosszul, míg a sok büfé szakos meg el sem fér az arcáról.
2022. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!