Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szolnok - gyógytornász szak -...

Szolnok - gyógytornász szak - vélemények?

Figyelt kérdés
Jár esetleg valaki ide? Érdekelnének a vélemények, milyen a suli, a tanárok? Marad szabadidő mellette? (Sportolás miatt kérdezem) Kb. hány órátok van egy nap?
2022. jan. 23. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem ide járok, hanem Debrecenbe, de hozzánk tartozik Szolnok. Nekem a suli tetszik, vannak érdekes tárgyak, bár az első 2 évben alapokat tanultok. 3.évtől lesznek majd klinikumok, azok már sokkal érdekesebbek. Itt Debrecenben 4.,6. és 7.félévben van szigorlat is, illetve nyáron gyakorlat (pár hét)

Elég sok óra van, de lehet szelektálni, mert van amire nem kötelező bejárni így azért jut szabadidő.

Tanulni kell, de meglehet csinálni és a sportolásra is jut idő :)

2022. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én oda járok.

Nekem eddig igazából bejön,nagyon csendes, talán túlságosan is,de meg lehet szokni. Én Debrecen mellől kerültem oda,mivel pótfelvételis voltam,már Debbe nem tudtam jelentkezni,de amúgy a koliba mindenkit felvesznek,és nagyon szép,modern az egész,szóval én szorgalmi időszakban ott laktam, hetente jártam haza.

Maga az iskola is elég jó,fel van újitva,de egész évben egy teremben voltunk kb,ahol nagyon sz*r padok vannak,bár ez nem nagy dolog :D a tanárok közül kb 3 volt az,akit személyesen is láttunk és tanítottak minket,-szemináriumi órákon- de az előadásokra nem is jártunk be,mivel mind Webexen keresztül online vetítve volt debrecenből ,így én a koliból jelentkeztem be, de az iskolában is lehetett nézni, aki bejárós,nyilván nem is tudta volna nagyon máshogy megoldani.

A tantárgyak közül voltak könnyebbek,mint az ápolastan, mozgástan,de az anatómia és alkalmazott egészségtudományi ismeretek (genetika, kémia,biofizika összessége) nehezen feldolgozható,főleg akkor,ha olyan vagy,mint én,hogy utolsó pillanatra hagyod a tanulást. 😅

De egyébként én szeretem a szakot és egyre jobban el tudom képzelni,hogy ebben dolgozzak. Azt tudom tanácsolni,hogy próbáld meg, úgyis felvesznek mindenkit, aztán majd max első év végén át lehet jelentkezni másik egyetemre.

Nálunk kb 30-an voltak a szakon,mikor indult,de többen elmentek, így most 20 körüli létszámnál járunk. A csoport egész jó, nagyon sok felől járunk oda, az ország különböző részeiről.

Ja,és van amúgy szabadidő mellette, egy nap kb 3-4óra az,amit muszáj volt bent lenni a suliban (szeminárium ilyen, 2alkalmat lehetett hiányozni/tárgy a félév során),a többi időben azt csinálsz,amit szeretnél, előadásra mint említettem,nem muszáj bejárni. Az órarend elég változatos volt, délutánig is elhúzódott, de ez tényleg egyéni. Tesink egyébként nem volt,nincs rá tanár😂

Számonkérés csak vizsgaidôszakban volt, illetve előtte lévő héten mindenből kb, szóval fel tudott tornyosulni :D ja,meg vagy 2 zh volt október +novemberben anatból és alkalmazottból, azokra jó készülni,alkalmazottból lehetett megajánlott jegyet kapni,és ha elfogadtad,nem kellett vizsgázni.

Kb ennyi így első körben,ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2022. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!