Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat védés kérdés nélkül?

Szakdolgozat védés kérdés nélkül?

Figyelt kérdés

Az államvizsgán ugye prezentálni kell,megvédeni a szakdogádat. A bírálatban feltett kérdéseket is bele kell építeni. Nos, nekem nincsen benne semmi feltett kérdés, az értékelő tanár leírta hogy milyen jó,pár sorban és max pontot adott rá.

Ilyenkor mi van? Akkor mit védek meg??



2022. jan. 23. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Beszélni kell a konzulens tanárral.
2022. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam de elérhetetlen.
2022. jan. 23. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem kaptál kérdést azt annyi. Ha akarnak majd kérdeznek, de te ne kapálózz emiatt.

Nekem az elsőn 1 kérdést tettek fel a bírálótól, a másodiknál mondták, hogy térjek rá a húzott tételek kifejtésére.


Az államvizsgán határozottan igaz az, hogy egy szóval se mondj többet annál, mint ami kell/amit kéreznek. Csak felületet adsz a támadásra.


Az elsőnél nekem az elnök (alig láthatóan) körözött a kezével, hogy pörgessem a bemutatót, nem kell kitölteni a 10?-15? percet. A tétel kifejtésnél pedig a felénél benyögte, hogy Köszönjük *nevem*, kifáradhat. Egy pillanatra nyeltem egyet, majdnem azt mondtam, hogy még csak a felénél járok, aztán inkább hallgattam. Utána kiderült hogy a külsős tag elég kötekedő volt, mindenkibe belekötött valamit...

2022. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a bíráló tanárral kell beszélni mindenképp.
2022. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszi.

Rettegek,hogy valami seggfej elnök lesz és mindenbe beleköt.

Amúgy a bizottság elnöke el azokta olvasni a szakdogát?

2022. jan. 23. 20:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy olvassa el.

Max ott belelapoz, ha nagyon okos akar lenni, akkor megkérdezi, hogy itt a 44. oldalon azt írod hogy: és felolvas egy mondatot. És az alatt mit értesz vagy mivel indoklod. De ezzel inkább arra mennek rá, h valóban Te írtad-e és van-e fogalmad róla h miről szól a szakdogád.

2022. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oh értem köszi,ez kicsit ikesztően hangzik:D

És ha valóban én írtam de az idegességtől vagy valami miatt nem tudok válaszolni,akkor meggyanusítjatnak hogy nem én írtam??:O

2022. jan. 23. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem tudom. De azért nem gondolom, hogy annyira ideges tudsz lenni, hogy egy saját magad írt szövegre rákérdezve nem tudod, hogy az mit jelent :D Vagy az miért került bele.
2022. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hova jársz és mi a rendszer de leírom.

Nálunk a bírálati lapon nem szabad, hogy rajta legyenek a kérdések amiket államvizsgán feltehettek. Nálunk csak preziből és 2 kérdésmegválaszolásból állt a zv.


De speciel én a bírálati lapomon láttam 2 kérdést (holott elvileg ugye nem szabadna). Gondolom jófej a konzulensem plusz ő intézetvezető is, szóval a bizottságnak ő a főnöke szóval gondolom neki kicsit nagyobb mozgástere volt:D úgyhogy én 2 kérdést is láttam, de mondom nem ez a standard.


Aztán a zv-n, amikor beültettek, hogy dolgozzam ki a kérdéseket ott több kérdést is láttam, de valóban azok IS benne voltak amiket a konzulens leírt, viszont ugye csak 2 volt bekarikázva, azokal kellett foglalkozni. Az egyik a konzulens által írt egyik kérdés volt, a másik egy másik (gondolom az opponens írta).

Egyik se volt nehéz, sőt igazából elég könnyű volt de persze ez szerencse kérdése.


Én bőven nem töltöttem ki a 15 percet. Felkészült voltam, nem tanultam be, de tudtam mit akarok mondani. Otthon legalább 6x elpróbáltam és lemértem, de nyilván vizsgán idegesebb az ember tehát gyorsabb voltam.

Aztán még tettek fel kérdést mert sok időm maradt, de azon érződött hogy csak ilyen alibi kérdés. Valaszoltam, kifejtettem majd ennyi.


Nekem az a tapasztalatom, (kozben sokat beszélgettünk kint a folyosón a többiekkel), hogy akkor tesznek fel több kérdést, ha valamit nem értenek, ha valami nagyon spéci téma van (cégspecifikud). Fontos, hogy érthető legyen, tiszta, ne menj bele nagyon mélységekbe csak ahol fontos. Minél kevesebb teret hagyj a belekötésre.


Ami még nekem lejött, hogy a legtöbb tagot nem igazán érdekli:D nyilván az a munkajuk hogy ott legyenek, de kevés olyan szakdoga van amivel annyit akarnak majd foglalkozni a vizsgán.


Persze 1-2 seggfej mindig van, aki nagyon kötekedni akar, de ha látják hogy felkészült vagy, nehezen lehet megingatni, akkor nem lesz rossz.

2022. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!